Да је прелазак границе увијек непредвидив доказује случај Александра Микића, коме је на граничном прелазу Темпа из непознатог разлога одузет легално купљен аутомобил. Човјек је и даље у чуду, питања је много, али ево шта се може урадити када Интерпол заплијени возило.
У питању је аутомобил "Porsche Cayenne" са дизел мотором, а након мјесец дана, још се не зна стварни разлог одузимања возила.
Када је куповао ауто, на почетку му се учинило да ни о чему не треба да брине, јер је продаја извршена на легалан начин од овлашћеног увозника. Такође, понајмање је требало да брине да ће му страна полиција одузети возило на граници када је хтио да уђе у Европску унију (ЕУ).
Да проблем буде још већи, страна полиција му није ни објаснила зашто су то урадили и у чему је проблем, већ су само навели да "поступају по налогу",а не постоји институција која би ријешила овакав проблем, пише Блиц.
Са друге стране, српска полиција је задужена за проблеме у Србији, али њена јурисдикција престаје на граници, па не може да истражи зашто је легално купљено возило одузела нека друга полиција.
Наши возачи доживјели су свакаква искуства, углавном непријатна, наплаћивали су им високе казне за саобраћајне прекршаје, скидали таблице, пријетили запљеном аутомобила, али овакво искуство још нико није доживио.
"Нису ми дали никакво објашњење, третирали ме као криминалца, а тек касније сам сазнао разлог. Расписана је Интерполова потјерница за мојим аутомобилом. Када су ме пустили да идем кући, умјесто аута, добио сам потврду да ми је аутомобил одузет", изјавио је Микић, а преносе београдски медији.
Прије куповине, он је провјерио све неопходне податке и закључио да није било никакве нерегуларности.
"Провјерио сам у Поршеу гдје су ми потврдили да је ауто продат у Србији као нов и да је први власник одавде, а не из друге земље, тако да нема говора да је украден. Највише ме је збунило то што ауто никада није био у Белгији, па ми није јасно каква то потјерница може да буде, а још више ме је збунило то што су у мађарској полицији рекли да се возило потражује са овим регистарским таблицама", истакао је он и додао да је у међувремену успио да прибави и овјерени препис оригиналног рачуна издатог од предузећа Порше.
Дакле, аутомобил можда није продат као нов, него као коришћен, иако је у питању период од неколико мјесеци, али свакако збуњује јер власник има доказ да је ауто регистрован у Србији. Мађарска полиција ће донијети рјешење након што стигну одговор и пратећа документација од стране органа које је издало потјерницу.
Оно што је сигурно, за сада, ауто неће бити враћен власнику. Како су истакли из српског конзулата у Будимпешти, ауто се налази на једном стоваришту у Кишкунхалашу и онај који га буде преузимао, мораће да плати и лежарину.