Još uvijek nije stiglo nijedno obavještenje narodnih poslanika o odsustvu sa sutrašnje sjednice Narodne skupštine Republike Srpske. Opozicionari su najavili da će doći, ali da neće glasati za Izborni zakon Srpske. Rekli su i da će podržati Izvještaj Nezavisne međunarodne komisije o stradanju svih naroda na području Srebrenice. Zbog pritisaka stranaca neki se možda i predomisle. A možda se i ne pojave na sjednici.
- Narodni poslanici obično do početka sjednice, u ovom slučaju sutra do 10 časova, obavijeste svoje klubove ili poslaničke grupe, da neće biti prisutni na sjednici. Još uvijek nije stiglo nijedno obavještenje narodnih poslanika o odsustvu sa sutrašnje sjednice Narodne skupštine Republike Srpske - kažu iz Narodne skupštine Republike Srpske.
Dolazak u telefonskom razgovoru za ATV potvrdili su u klubovima vladajuće većine. Ipak, do sutra se neki možda i predomisle. Iz SNSD-a poruka, nema povlačenja pred Republikom Srpskom.
- Oni koji neće doći, meni je jasno zašto neće doći. Neće doći zato što su prodali vjeru za večeru, neće doći zato što ne smiju od stranih tutora i mentora koji im daju instrukcije šta smiju šta ne smiju. Mislim da je krajnje vrijeme da se dozovu i da stanu na crtu u odbranu Republike Srpske. Nemamo više vremena za bilo kakve izlete - rekao je Danijel Škipina, poslanik SNSD-a u NSRS.
Rukovodstvo najveće stranke pozvalo je na odgovornost sve one koji odlučuju ispred SNSD-a. Nema, kažu, prostora za lične interese.
- Teret onoga što se trenutno dešava je na nama koji smo dobili priliku u ime SNSD-a da obavljamo određene funkcije. Tu smo tražili posebnu odgovornost prije svega za posao koji obavlja svako od nas pojedinačno. Da kroz taj posao koji obavlja štiti interes Republike Srpske. I s te stane da bude nešto sa čim se može ponositi partija, odnosno SNSD - kaže Srđan Amidžić, generalni sekretar SNSD-a.
Izborni zakon Srpske reakcija je na nametnute tehničke izmjene Izbornog zakona BiH od strane nelegalnog Kristijana Šmita. Zbog toga najviše galame u Američkoj ambasadi u BIH. To je, izgleda, najviše uplašilo opozicionare koji su jasno poručili da neće glasati za Zakon.