Tokom rasprave na 11. posebnoj sjednici Narodne skupštine mogle su da se čuju brojne teme i stavovi. Od bombardovanja Kraljevine Jugoslavije, zakona, prenošenja nadležnosti pa sve do citata Marka Tulija Cicerona.
Tako je predsjednik Narodne skupštine Nenad Stevandić pročitao citat antičkog rimskog filozofa o izdaji, a u želji da mu doskoči šef Kluba poslanika PDP-a Igor Crnadak promašio je "istoriju".
"Sve što ste rekli gospodine Stevandić, onaj lijepi cicat Cicerona o izdaji potpisujem, jer je dobar citat, ali vi vjerovatno znate da je Ciceron živio i radio na samom kraju Rimskog carstva. I da je Rismsko carstvo po mišljenju većine istoričara propalo najviše zvog lošeg upravljanja i ogromne korupcije, pa stavite malo prst na čelu", rekao je Crnadak.
Za one kojima istorija nije jača strana, Marko Tulije Ciceron (3. januar 106 — 7. decembar 43. p. n. e.) bio je rimski filozof, državnik, književnik, pravnik i politički teoretičar koji je živio i radio u vrijeme Rimske republike.
A Rimsko carstvo je period nakon pada republike i trajalo je do kraja petog vijeka.
Neznanje Igora Crnatka komentarisao je i Stevandić koji je rekao da se za to "obara u trećem razredu škole".
"To je takvo neznanje, gdje se pada u trećem osnovne. Vi ste vijekove promašili i to javno, a kao puni znanja", rekao je Stevandić.
Marko Tulije Ciceron o izdajnicima
“Nacija može preživjeti svoje budale, čak i preambiciozne. Ali ne može preživjeti izdaju iznutra. Neprijatelj pred kapijom grada je manje zastrašujući, jer on je poznat i nosi zastavu otvoreno. A izdajnik se kreće slobodno unutar zidina grada, njegov lukavi šapat nalazi puta i do najviših, vladarskih odaja.
Jer izdajnik se ne prepoznaje kao izdajnik – on govori jezikom bliskim žrtvama, on ima njihovo lice i njihove argumente, on se obraća slabosti koja leži duboko u srcu svakog čovjeka. On razgrađuje dušu nacije, on u potaji potkopava temelje grada, on inficira političko tijelo tako da se više ne može braniti. Manje se treba bojati ubice. Izdajnik je kuga".