Niko u Banjaluci nema ništa protiv ćirilice, ali da li je ta postavka morala biti baš u takozvanom Kupusištu, i ako baš jeste, zar nisu te pješačke staze, umjesto od betona, mogle biti od sitnog kamena, koji je ekološki mnogo prihvatljiviji, ističe delegat u Klubu Srba Doma naroda Parlamentarne skupštine BiH Radovan Kovačević.
Kovačević naglašava da se takve staze nalaze širom evropskih parkova.
I zar nisu i statue slova, pita Kovačević, umjesto od betona, mogle biti od drveta, koje je opet ekološki mnogo prihvatljivije, bezbjednije za djecu i koje ne bi narušilo korijenje drveća u Kupusištu.
"I da li je jedini odgovor zašto to nije tako, taj da je ovo što sam ja predložio - mnogo jeftinije!", ukazuje Kovačević.
On je u objavi društvenim mrežama naveo da je definicija parka da je to dio grada ili naselja u kojem se nalazi održavano zelenilo.
"Tako je i bilo naše Kupusište sve do prije neki dan. Imalo je, osim drveća i trave, stazu i nekoliko klupa na kojima ste mogli odmoriti u hladu. Onda je aktuelni gradonačelnik odlučio da baš ovde napravi nešto što je nazvao `ćirilički park`", kaže Kovačević.