Povampirena politika! Vučićevi tabloidi ne gube vrijeme. Incident u Sarajevu prikazali kao lov na Srbe!
Tako reaguje jedan od najčitanijih portala iz Sarajeva na skandalozni napad na srpske roditelje i djecu nakon turnira na Ilidži. U morbidnim komentarima ipak prednjači Emir Suljagić, direktor Memorijalnog centra Potočari, inače poznat po tome što je posmrtne ostatke svoga oca, koji je poginuo '92. kod Bratunca, sahranio u Potočarima.
"Ovako će da dvije hevte predstavljati to što je kockasta glava iz neke srpske pripizdine lakše povrijeđena na Ilidži. Stradanje srpske dece na El Ilidži", rekao je Emir Suljagić.
Nije mnogo prošlo da se upravo zahvaljujući takvim komentarima javnih ličnosti, na portalima pojave stotine novih gnusnih komentara na račun Srba.
"Jedva dočekali. Kao i za one na Kosovu. Svi otišli u bolnicu i izašli nakon dva dana, a naslovi su kao da se desio genocid. Srpska posla..."
"O fašizmu govori genocidni narod, koji uživa u klanju i ubijanju muslimana. Narod koji je željan krvi".
"Ubi me ako i ono busenje guma i sad udaranje tih roditelja ne stoji bia i srpske sluzbe iza toga. BIA vršlja, a zasto i ne bi kada je osmorka po njihovoj mjeri", neki su od komentara na drušvenim mrežama.
Sve ovo je pokazatelj stanja u našem društvu, kaže sociolog Drago Vuković. Naročito zabrinjava što mladi ljudi mržnju preuzimaju kao svoj sistem vrijednosti, a mediji i političari u drugom entitetu sve to još potpiruju.
"To su rezultati političkih konflikata koje stvaraju političke i intelektualne elite, medijske elite. Ja mislim da se moramo ozbiljno zamisliti štas e to dešava. Taj verbalni delikt koji evo ponekad već prerasta u ozbiljne sukobe", rekao je Dragomir Vuković, sociolog.
Na zastavama fudbalskog kluba Zvezdara nije bilo srpskog grba niti bilo kojeg simbola, osim ćiriličnog pisma. Zato ovaj napad treba da bude upozorenje, kaže predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske.
"Ovo je moglo mnogo tragičnije da se završi. Ovdje je moglo da bude i smrtnih posljedica, nemojte to da smetnete sa uma za buduću djecu koja budu dolazila bilo gdje da se mnogo opreznije odnosite, da tražite mišljenje Srba i naravno bezbjednosne garancije", rekao je Nanad Stevandić, predsjednik Narodne Skupštine Republike Srpske.
Ono što dodatno zabrinjava je činjenica da su desetorica uhapšenih mladići u dvadesetim godinama koji nisu bili ni rođeni za vrijeme proteklog rata. Sve to gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić pokušala je da zataška porukama kako su svi kako kaže gosti dobrodošli u Sarajevo, iako su istim tim gostima probušene gume na autima tokom novogodišnjih praznika, samo zato što su tablice na autima iz Srbije.