Mi dole potpisani, vođeni ljubavlju prema Republici Srpskoj i svim njenim građanima svojim ugledom i rječju dajemo javnu podršku novoizabranom predsjedniku Republike Srpske Miloradu Dodiku - tako počinje peticija koju su potpisali brojni intelektuaci iz Srbije, svijeta ali i Republike Srpske.
Peticiju podrške Miloradu Dodiku pokrenuo je info portal “Fakti” povodom rezultata izbora i pokušaja destabilizacije Republike Srpske.
"Dajemo i nedvosmislenu podršku demokratski iskazanoj volji srpskog naroda u Republici Srpskoj čije pravo na slobodan izbor svojih političkih predstavnika ne sme niko da osporava, prekraja, mijenja i poništava."
Da se nešto nesvakidašnje dešava u Republici Srpskoj jasno je i potpisnicima peticije. Smatraju da se mimo zakona uz podršku međunarodnih aktera pokušava prekrojiti volja naroda u Srpskoj. Samim tim se, poručuju, Republika Srpska i srpski narod uvode u stanje političke i ekonomske nestabilnosti.
"Javno osuđujemo sve pokušaje zloupotreba i nezakonitih postupanja Centralne izborne komisije BiH, kao i podršku takvim radnjama od strane pojedinih međunarodnih aktera u BiH, s ciljem da se neupitna pobeda Milorada Dodika ospori i time uvede Republika Srpska i srpski narod u stanje političke i ekonomske nestabilnosti."
Peticiju potpisuju brojne ličnosti iz političkog, kulturnog i javnog života. Svoj potpis su stavili i Aleksis Trud, profesor Univerziteta u Versaju, ali i Jelena Guskova, ruski akademik. Guskova poručuje da ovo što se dešava u Republici Srpskoj nije slučajnost već dobro poznati scenario koji Zapad pokušava da sprovede.
"Trideset već godina pokušavaju da naprave jedinstvenu BiH bez Republike Srpske. Njihova metodika je sada oprobana u drugim zemljama njima smeta da je čovjek koji vodi zemlju Milorad Dodik je patriota i zbog toga oni pokušavaju da naprave već dvije obojene revolucije", poručila je Guskova.
Peticiju su potpisali i režiser Emir Kusturica, glumac Vuk Kostić, reditelj i producent, Predrag Gaga Antonijević. Brojni ljekari, univerzitetski profesori kako iz Srpske tako i Srbije. Ambasadori ali i predstanici nevladinih organizacija. Istoričari Miloš Ković, Aleksandar Raković - javnosti posebno poznati po tome što im je zabranjen ulaz u BiH i to jer kako su tada rekli nekome je u Sarajevu zasmetala njihova riječ i mišljenje.