Umjesto prostom većinom, Rezolucija o Srebrenici izglasana je manjinom. I to tako što je 19 zemalja bilo protiv, 68 uzdržano, 84 za, a 22 zemlje nisu glasale. Kakva je matematika, nije teško zaključiti, jer 2 i 2 ako tako neka sila kaže, ne mora da bude 4. Nije zato teško izračunati da je 5,2 milijarde ljudi u svijetu protiv Rezolucije koja etiketira srpski narod.
Nije ovo rezultat kojem su se nadali u drugom entitetu. Očekivali su 120 glasova za. Nije pomoglo ni lobiranje Njemačke, a ni drugih svjetskih sila. Onih koji su u prošlosti činili genocid i nad srpskim narodom. Iznenadilo je mnoge i glasanje islamskih zemalja. Neke od njih glasale su protiv ili su bile uzdržane.
Neke zemlje vjerovatno su zbog pritisaka morale da podrže Rezoluciju u koju ne vjeruju. Mnogo je onih koji su znali da je to priča koja je u Generalnu skupštinu UNa dospjela kršeći zakone i Ustav BiH. Sporano je i ono što piše u Rezoluciji.
Ko su prijatelji Srpske i Srbije, pokazalo se juče. Rusija, Kina, Mađarska i druge zemlje pokaazelu su kakav odnos imaju prema istini i srpskom narodu. Diplomatske aktivnosti i priča o pravoj istine, dale su rezultat i u drugim zemljama.
Iz Srpske i poruka da mir nema cijenu. Srbi nisu genocidan narod, već narod koji je kroz istoriju doživio stravične zločine. Preživio i opstao na svojim vjekovnim ognjištima za čiju se slobodu bori i danas.