Zamjenik predsjednika SRS Aleksandar Šešelj kaže u emisiji Priča se da predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik treba da bude barjak oko kojeg će se okupiti narod u Republici Srpskoj.
Komentarišući napade na instituciju Predsjednika Republike Srpske kao i otimanje imovine, Šešelj ističe da Srbi treba da iskoriste ovu situaciju i da se homogenizuju.
"Srbi treba da iskoriste ovu situaciju da homogenizuje Srbe i da se ne dozvoli pravno ili fizičko nasilje nad Srbima. Dodik treba da bude barjak oko kojeg će se okupiti srpski narod u Republici Srpskoj i da neće dozvoliti bilo kakvo mešetarelje, kolaboraciju ili potčinjavanje. Zapadnjacima je cilj da imaju saradnika u Banjaluci ko bi pristajao na sve bez pogovora, bilo da je pitanje imovine ili neko manje pitanje".
"Paralela između Suda BiH i Haškog tribunala može da bude u nelegalnosti, jer Sud BiH nije predviđen Dejtonskim sporazumom. Tretman npr. prema muslimanima, a koji nije bio isti prema Srbima. U smislu kao okupacioni element i Haški tribunal i Sud BiH služe političkoj svrsi. Ovo je pokazatelj krize američke može kako u BiH tako i u svijetu. Imajući u vidu kako je SAD i njeni sateliti po prvi put nisu uspjeli da izaberu visokog predstavnika onako kako bi trebalo. Oni sad pokušavaju da to predstave kao nevažno i proceduralna stvar. Ali i tako da je, oni bi to obezbijedili. To je pokazatelj da ipak nešto nije kao ranije kada su pritisci bili brutalniji nego danas", kaže Šešelj.
On ističe i da se kroza ogleda u tome što stranac koji se predstavlja kao okupacioni namjesnik u BiH nema moći i snage da smijeni MIlorada Dodika, što bi nekada bilo kao dobar dan.
"Oni da su moćni kao ranije, oni bi svoje naume ispunili mnogo lakše. Takođe, jedan od ciljeva koje ja prepoznajem, da se svaki pretendent na poziciju za predsjednika Republike Srpske ili bilo koju važnu funkciju, zapita kako će on proći ukoliko bude odlučivao i štitio interese srpskog naroda, a ne bude poslušan. To je ono što oni traže, od muslimanske elite, do zapadnih saveznika. Zapadne zemlje se bave Balkanom i srpskim zemljama na institucionalnom nivou i gledaju da zaštite interese onih naroda koji su antisrpski nastrojeni. To je činjenica da taj konsenzus postoji među zapadnim svijetom. Ne treba izgubiti iz vida kakve su dugoročne namjere", kaže Šešelj.
On poručuje da mu se čini da zapadne institucije služe kao instrumenti za političke ciljeve,
"Tu nema poštovanja rezulucija o ljudskim pravima na kojma je osnovan Savjet Еvrope, nego samo ispunjavanje namjera. Kada je u pitanju BiH, zapadnjaci su saveznici svih onih koji žele da unitarizuju BiH. To pokušavaju da urade posljednjih više od 20 godina i to nam je važno iskustvo kao narodu, kakve koristi imamo od sporazuma sa zapadom. Zapad nikad nije poštovao te sporazuma, od Vens Ovenovog plana, pa nadalje", kaže Šešelj.
Napominje da je svima u Republici Srpskoj jasno da zapad nije pozitivno nastrojen prema budućnosti Republike Srpske.