
Zagrebački Dinamo kažnjen je od Evropske fudbalske unije (UEFA) zatvaranjem sjeverne tribine na meču protiv Spartaka iz Trnave i ukupno 63 hiljade evra nakon što su hrvatski navijači isticali ustaške simbole u Briselu protiv Anderlehta.
Dinamo je, po prijavi srpskog delegata Vlada Glođovića i predstavnika FARE-a, sankcionisan i na osnovu tri tačke – upotrebe pirotehnike na stadionu, bacanje tvrdih predmeta u teren i tuče navijača, uz rasizam što UEFA tretira isticanje ustaških simbola.
Hrvatskom prvaku prijetila je kazna bez publike na stadionu Maksimir, ali je, kao i na početku sezone, prošao samo sa djelimičnim zatvaranjem tribina, uz novčanu kaznu.
"Zbog rasizma je novčana kazna 50 hiljada evra, zbog pirotehnike pet hiljada, a bacanje tvrdih predmeta osam hiljada evra," saopštio je Dinamo putem sajta i otkrio da će na “sjeveru” morati protiv Spartaka da istakne baner “Equal game” sa grbom UEFA.
I to nije sve jer Dinamo još uvijek čeka kaznu za meč protiv Fenerbahčea odigranog u Zagrebu 20. septembra, poslije kojeg je UEFA pokrenula postupak.
Najnovije
22
58
22
55
22
50
22
37
22
32
Trenutno na programu
0:00
Centar dana (R)
infotejment
1:30
U prvom planu (R)
informativno politički
2:30
Najbolje iz ATV jutra (R)
jutarnji program
3:00
ATV muzika
lajfstajl
3:30
Biznis klub (R)
informativno politički