Idu u osminu finala

Slovenija se odbranila protiv Еngleza za istorijski rezultat

• Izvor: RTS
  • 25.06.2024. 23:10

Fudbaleri Еngleske i Slovenije odigrali su 0:0 u posljednjem kolu Еvropskog prvenstva. Rezultat koji vodi Sloveniju u osminu finala, a Еnglesku postavlja na prvu poziciju.

Bod veći od čitave teritorije Slovenije koji obezbjeđuje ekipi Matijaža Keka sigurnu poziciju među najboljim trećeplasiranim ekipama.

Еnglezi su nadirali tokom čitavog meča, ali je disciplinovana i požrtvovana odbrana Slovenaca uspjela da odoli naletima favorita u Kelnu.

Najozbiljniju priliku i šut ka golu Pikforda je Slovenija imala u petom minutu preko Šeška. Njegov šut glavom nije bio dovoljno jak i nezgodan po golmana Pikforda.

U 20. minutu je mrežu Oblaka zatresao Bukajo Saka. Međutim, gol je poništen zbog ofsajda nesuđenog asistenta Fodena.

Šutevima van kaznenog prostora Kejna i Fodena iz slobodnog udarca, Еngleska je pokušavala do probije blok Slovenije. Bezuspješno. U 40. minutu je Kejn čak uklizao pred desnom stativom na centaršut Fodena i malo je falilo da skrene loptu u gol.

Ista slika i u drugom poluvremenu, bezuspješni veliki posjed Еngleza. Najviše tenzije je bilo u 57. minutu, poslije loše par blokiranih šuteva u "petercu" Slovenije, kao i u drugom minutu sudijske nadoknade, kad je Kol Palmer imao izglednu poziciju sa 15 metara.

Еnglezi su imali 74 posto posjeda lopte i 12 šuteva na gol Oblaka.

Po sudijskom zvižduku je uslijedilo ogromno slavlje Slovenije, dok je Garet Sautgejt opet razočarao i ne treba da se sumnja da će ostrvski mediji biti još žešći u kritikama njegovog rada i igre.

Еngleska je prva u grupi C sa pet bodova, Danska je ispred Slovenije zbog "fer-pleja", odnosno broja žutih i crvenih kartona. Ta dva sastava su u svim ostalim segmentima bili na egalu.