Italija slavila protiv Hrvatske

• Izvor: Agencije
  • 24.06.2024. 19:58
  • 25.06.2024. 07:38

Fudbaleri Hrvatske i Italije odigrali su 1:1 u posljednjem kolu grupe C Еvropskog prvenstva.

98' Italija izjednačila

90'+ Igraće se još osam minuta.

87' - Dobar protok lopte "azura", ali je Skamaka kasnio poslije dodavanja Kjeze.

80' Bastoni je bukvalno sa glave skinuo loptu Budimiru i tako spriječio čist gol Hrvatske.

73' - Veliki pritisak Italije. Praktično od gola Modrića, "azuri" pritiskaju "vatrene", koji odolijevaju.

70' - Dvostruka promjena kod Hrvatske. Umjesto Sučića i Kovačića, na terenu su Perišić i Ivanušec.

67' - Darmijan opet loše. Drugi put u roku od dva minuta je imao dobru šansu, ali nije uspio da šutira. Uzaludno je probao da asistira.

61' - Bastoni imao dobru šansu. Ostao je usamljen poslije kornera, ali je i ovu kolosalnu šansu propustio, lošim udarcem glavom.

55' - Hrvatska povela golom Modrića

52' - Hrvati traže penal - VAR! Skočili su na Makelija, pošto je Fratezija lopta pogodila u ruku. Holandski sudija je otišao da pogleda, a potom je dosudio i jedanaesterac.

51' - Povlači Spaleti ekipu tamo gdje se ona najkomfornije osjeća - na sopstvenu polovinu. Održavaju italijanski fudbaleri visok nivo koncentracije, te Hrvati ne uspijevaju da probiju njihov blok.

48' - Na otvaranju drugog poluvremena Italijani imaju veći posjed. Hrvatska je uspjela da organizuje dobru kontru, ali je centaršut Stanišića bio veoma loš.

46' - Počelo drugo poluvrijeme. Po jedna promjena u sastavima.

Kod Italijana, Fratezi je zamijenio Pelegrinija.

Kod Hrvata, Budimir umjesto Pašalića.

45' - Kraj prvog poluvremena. Sadržajan meč, ali golova nema.

36'Pelegrini je šutirao sa ivice kaznenog prostora pravo u Livakovića.

31' - Modrić je probao da ugrozi gol rivala sa desne strane, ali je Donaruma izboksovao loptu. Uslijedio je kasnije još jedan pokušaj, koji je bio izblokiran.

27' - Sjajna odbrana Livakovića. Velika prilika za "azure". Barela je kao na tacni uposlio Bastonija, koji je šutirao glavom, ali Livaković je refleksno odlično intervenisao.

21' -  Retegi je sačekao centaršut sa lijeve strane, nadvisio je Gvardiola i šutirao malo pored stative.

19' - Pongračić je udario Retegija, zbog čega je Makeli svirao faul.

Brozović je ljutito prigovorio, dok su se navijači "vatrenih" čuli sa tribina, zvižduci nisu izostali.

13' - Kramarić je poslao loptu u srce šesnaesterca, ali je Kalafiori izbacio loptu ispred Donarume.

7' - Opasna kontra Italije, centrirao je Di Lorenco, ali Pongračić u posljednji čas otklanja opasnost

4' - Prva prilika za Hrvatsku šutirao je Sučić iz daljine. Sjajno je reagovao Domaruma i izbacio loptu u korner.

3' - Hrvatska ima loptu u svom posjedu. Tu je snaga Hrvatske koja ima zaista moćan vezni red, uprkos nešto lošijoj trenutnoj formi trojke Modrić - Brozović - Kovačić.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Igrači Hrvatske i Italije izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

20:40 - U drugom susretu se sastaju Španija i Albanija. Španci imaju šest, a Albanci samo bod nakon dva odigrana meča.

Sastavi:

Hrvatska: Livaković - Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol - Kovačić, Brozović, Modrić - Mario Pašalić, Kramarić, Sučić

Italija: Donnarumma - Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian  - Barella, Jorginho - Raspadori, Pellegrini, Dimarco - Retegui

Pobjeda bi Hrvatskoj sigurno donijela plasman u osminu finala takmičenja, moguće čak i drugo mjesto u grupi B, a remijem bi imala tek minimalne šanse za nokaut-fazu.