Mesi: Ne verujem da ću se ikada više vratiti da igram u Evropi

Izvor:

Tanjug

04.11.2023 13:58
Меси: Не верујем да ћу се икада више вратити да играм у Европи

Agrentinski fudbaler Lionel Mesi izjavio je da je srećan što nagradu Frans fudbala "Zlatna lopta" može da podijeli sa narodom Argentine, kao i da ne vjeruje da će se vraćati da igra u Evropi.

Mesi je osmi put u karijeri osvojio je nagradu Frans fudbala "Zlatna lopta" za najboljeg fudbalera sezone.

- Proveo sam skoro cijelu karijeru u Barseloni, gdje sam uspio da osvojim sve: mnogo titula prvaka Španije i nekoliko Liga šampiona. Ali, to što nisam uspjevao da osvojim ništa sa reprezentacijom mi je bilo kao trn u peti. Ipak, poslednjih godina sam osvojio Kopa Ameriku i Svjetsko prvenstvo. Ova Zlatna lopta je veliko priznanje za mene, ali isto toliko i za cijelu ekipu. Srećan sam što mogu da je podijelim sa narodom Argentine - istakao je Mesi za francuski list "L'Ekip".

Dodaje da je želio da se vrati u Barselonu ali da ta opcija nije bila moguća.

- Zato sam odlučio da dođem u Inter Majami. Imao sam mnogo ponuda. Potpuno različitih. Od Barse, drugih evropskih klubova, iz Saudijske Arabije. Ali, mi smo odmah izabrali Majami i srećni smo zbog toga, jer se ovde osjećamo jako dobro. Uživamo u svakom danu provedenom sa porodicom - izjavio je Mesi i potvrdio da više neće igrati fudbal u Evropi.

- Mislim da je tako. Hvala Bogu, imao sam tu sreću da ostvarim fenomenalnu karijeru, osvojio sam sve o čemu sam sanjao u Evropi, gdje sam igrao tako dugo. Napravio sam novi korak dolaskom u SAD, pa ne verujem da ću se ikada više vratiti da igram u Evropi. Naravno, nedostajaće mi do kraja života igranje Lige šampiona ili La Lige, jer su to utakmice sa posebnim ukusom. Ali, uživam i ovde koliko god mogu, tako da ne osjećam frustraciju - zaključio je Mesi.

Podijeli: