Liga šampiona

Monako deklasirao Zvezdu

• 22.10.2024. 21:02

Crvena zvezda lako je poražena u trećem kolu Lige šampiona od Monaka na stadionu „Luj Drugi“ rezultatom 5:1 (2:1). Moglo je i ubedljivije, jer su Kneževi imali više od igre, pogodili su stativu, poništen im je gol...

Daleko je Crvena zvezda od Monaka po kvalitetu i onoga što (ni)je pokazala u Monte Karlu.

Hrabro je Zvezda ušla u meč, ali je ponovo pokazala da je jeftine greške skupo koštaju na najvećoj fudbalskoj pozornici.

To se najbolje vidjelo u 20. minutu kada je Silas „zaspao“ na desnom boku, Spajić je uzalud napravio ofsajd zamku za Minamina. Japanac je kao na treningu izbio sam pred golmana Ilića i matirao ga u bliži ugao.

Nedopustiva reakcija Silasa, fudbalera koji je stigao iz Štutgarta i kom takve greške na ovakvom nivou fudbalske igre ne bi smjele da se dešavaju.

Nije Zvezda pala poslije tog gola, štaviše napala je i to joj se isplatilo u 27. minutu kada je Tilo Kerer oborio u kaznenom prostoru Šerifa Еndiajea. Senegalac je hladnokrvno realizovao jedanaesterac – 1:1.

Možda je neko pomislio i vjerovao da Zvezda može i nešto više, ali je novi jeftin gol u mreži Marka Ilića pokazao da je Zvezda „zelena“ za Ligu šampiona.

Igrao se četvrti minut sudijske nadoknade kada je kapiten Uroš Spajić slabo reagovao, samo je odbio jednu, ne tako opasnu loptu, do Еmbola, a napadač kakav je Švajcarac takve poklone ne propušta.

U nastavku susreta postojao je samo jedan tim na terenu – Monako.

Na „vjetrometini“ je bio Marko Ilić, koji je među stativama nasledio Glazera koji je totalno van forme.

Zvezda je djelovala razbijeno, dezorijentisano, nije izgledala kao dostojan rival Monaku.

Do novog gola u mreži čekalo se do 54. minuta, kada je Singo ispalio „projektil“ sa 30 metara, a lopta završila u gornjem uglu Zvezdinog gola.

Samo dva minuta kasnije i četvrti gol Monaka. Strijelac Еmbolo, nakon što su se sudarili Seol i golman Ilić, da bi VAR provjera pokazala da je napadač Monaka igrao rukom.

Ni taj poništeni gol nije previše značio Zvezdi. Jer, u 70. minutu je rezervista Milan Rodić, koji je ušao 10 minuta prije toga umjesto Krunića, loše je reagovao.

Pao je na leđa umjesto da otkloni opasnost, a Еmbolo je nesebično asistirao Minaminu, koji je kao „ispred zgrade“ loptu poslao iza leđa Ilića – 4:1.

Nije Zvezda ni krenula s centra, a već je mogla da primi i peti. Rus Golovin je uzdrmao stativu!

Do kraja susreta nizale su se šanse ispred Zvezdinog gola, i puka je slučajnost što još koja lopta nije završila u golu.

Zvezda je igrala od 80. minuta sa desetoricom u polju, jer je Milojević izvršio svih pet izmjena, a povrijedio se Oljanika, bez prava zamjene. Poniženje Zvezde u Kneževini kompletirao je Aklijuš, golom u 96. minutu za konačnih 5:1.