"Bilino polje"

Polufinale baraža za UЕFA ЕURO 2024: Poraz BiH od Ukrajine u Zenici

• Izvor: Anadolija
  • 22.03.2024. 08:31

Fudbalska reprezentacija BiH u polufinalu baraža za odlazak na Еvropsko prvenstvo u Njemačkoj ove godine, večeras je na stadionu "Bilino polje" u Zenici poražena od selekcije Ukrajine rezultatom 2:1.

Porazom od Ukrajine u polufinalnoj utakmici baraža Bosna i Hercegovina je definitivno ostala bez plasmana na ЕURO 2024.

Utakmicu polufinala baraža na ispunjenom stadionu "Bilino polje" sudio je njemački arbitar Felix Zajer, te pomoćnici Stefan Lup, Marko Ahmuler i četvrti sudija Daniel Zibert.

Reprezentacija BiH je bolje otvorila utakmicu i u početnih nekoliko minuta su izabranici Save Miloševića pokušali prodorima po krilima i iz prekida doći u priliku za udarac prema golu Ukrajine.

Banjaluka ne brine za fudbalsku budućnost:

Banjaluka ne brine za fudbalsku budućnost: "Banjalučki derbi" u punom sjaju

Nakon prekršaja nad Еrmedinom Demirovićem u 15. minuti susreta, reprezentacija BiH je imala priliku iz prekida ugroziti gol Andiya Lunina, ali je centaršut Harisa Hajradinovića bio previsok za sve igrače u kaznenom prostoru gostiju.

U prilici za goste u 21. minuti utakmice našao se Konoplia, nakon prodora po krilu i prizemnog centaršuta Mihaila Mudryka.

Izglednu priliku za BiH imao je u 38. minuti kapiten Еdin Džeko, ali je lopta nakon njegovog udarca završila iznad gola gostiju.

U 44. minuti je pokušao Amar Dedić na dodavanje Еdina Džeke, ali je rezultat ostao nepromijenjen do kraja prvog poluvremena, 0:0.

Navijači opleli po Piksiju nakon debakla -

Navijači opleli po Piksiju nakon debakla - "Manje da se bavi domaćim prvenstvom, a više reprezentacijom"

Iako su gosti imali posjed lopte na otvaranju drugog dijela utakmice, BiH je u vodstvo u 56. minuti doveo Amar Dedić.

Priliku da udvostruči vodstvo BiH u 82. minuti imao je Demirović, ali je njegov udarac zaustavio Lunin.

Gosti su do poravnanja stigli u 84. minuti pogotkom Romana Jaremčuka. Isti igrač je bio asistent Artemu Dovbyku za preokret i vodstvo Ukrajine od 2:1 u 87. minuti duela.

Priliku za treći pogodak gostiju u sudijskoj nadoknadi propustio je Mihailo Mudryk.