Kako ovo čovjek nije vidio

Novi skandal na teniskom meču: Nevjerovatna greška sudije ''odlučila'' pobjednika

• 22.10.2024. 17:44

Nevjerovatna greška potkrala se sudiji na teniskom meču u Bazelu na turniru iz serije 500.

Na dvoranskom šampionatu Švajcarske u meču prvog kola žrijeb je spojio Tomasa Еčeverija i Bena Šeltona, a u sudijskog stolici se našao Francuz Arno Gabas.

Uvedeno pravilo koje će zauvijek promijeniti tenis

Veliki je problem Gabas napravio Argentincu, te ga koštao prvog seta. Tokom petog gema na servis Еčeverija, Šelton je poslao lopticu duboko u aut, ali mu je pripisan poen. Razlog? Gabas je mislio da je ona prethodno udarila njegovog protivnika u nogu.

Pravila su jasna, ukoliko do toga dođe poen bi trebalo da pripadne drugom igraču, bez obzira na to da li je ona išla ili nije u aut. Ali, to se nije dogodilo. U ovom slučaju loptica je prvo udarila u podlogu, pa tek onda Tomasa u nogu.

Tako smo umjesto 30:30, dobili dvije brejk lopte za Šeltona (15:40) koje je ovaj iskoristio i tako osvojio prvi set.

Jedini brejk je napravio upravo tad.

Šelton je slavio i u drugom identičnim rezultatom (6:4) i prošao u osminu finala gdje ga čeka bolji iz duela Manarino – Vavrinka, prenosi b92.

• 19:52 Bez komentara

Kratka, dinamična i zanimljiva emisija koja okuplja i iznosi video snimke neobičnih i nesvakidašnjih prizora i događaja iz cijelog svijeta.

• 19:55 Marketing

Blok ekonomsko-propagandnog programa.

• 20:00 Loto, Lutrija RS

''Loto, Lutrija RS

• 20:10 Dosije

''Еmisija koja je dugi niz godina dio našeg programa, 'Dosije', rasvijetljava događaje u koje malo ko smije da zaviri, progovora o aktuelnim temama o kojima se ćuti, raspakuje činjenice slučajeva zločina, kriminala i korupcije, na sasvim novi način, precizno poput vještaka.

• 20:50 Serija: Od jutra do sutra (12+)

'''' 'Od jutra do sutra' u režiji Mihajla Vukobratovića zapravo je adaptacija argentiske serije 'Uspješni Pelsovi', i prati život iza i ispred kamera omiljenog TV para, Srne i Marka.

• 21:35 Aviondžije (12+)

'''Serija 'Aviondžije' je domaći sitkom u režiji i prema ideji Saše i Ivana Al Hameda.