Izvor:
SRNA

U Službi hitne medicinske pomoći u Banjaluci od početka godine jedna pacijentkinja zatražila je pomoć zbog ujeda zmije i imala je lakšu kliničku sliku tako da nije bilo potrebe da primi serum, rečeno je Srni u banjalučkom Domu zdravlja.
Iz ove zdravstvene ustanove napominju da u ambulantama porodične medicine do sada nije evidentiran nijedan slučaj ujeda zmije.

U Domu zdravlja Banjaluka navode da raspolažu malom količinom ampula seruma kojim ih snabdijeva Institut za javno zdravstvo Republike Srpske.
"Serum antiviperinum nismo koristili u našoj ustanovi posljednjih godina jer nije bilo potrebe za njegovom aplikacijom“, dodaju iz ove zdravstvene ustanove.

Najnovije
11
55
11
45
11
44
11
37
11
34
Trenutno na programu