Prevoznici, zaposleni u javnim preduzećima koja se finansiraju iz gradskog budžeta, roditelji čiji mališani idu u privatne vrtiće, svi oni mjesecima čekaju subvencije. Danas su na red došle stipendije za studente i srednjoškolce, a sljedeće na listi su isplate subvencija za privatne vrtiće.
Za sada i dalje ostaje 60 KM, a plan nam je da subvencije podignemo na 100 KM, i ko misli da je to milostinja, žalosno je, kaže gradonačelnik Banjaluke.
Koliko djece ne može upisati državne fakultete, što država ne izjednači i ne sufinansira privatne? Politika nije spisak želja, čuo sam da neko kaže ni govora tih 100 KM, nećemo ni to, e, vidite, ako ja donesem odluku to će biti tako - kaže Stanivuković.
Za boravak dvije kćerke u privatnom vrtiću i najstarije u produženom boravku, Branko kaže da izdvaja 920 KM. Tih 60, koliko sada dobija po djetetu, nije dovoljno da pokrije ni četvrtinu troškova. Ističe da roditelji čija djeca idu u privatne vrtiće neće odustati od svog zahtjeva da se izjednače subvencije za privatne i javne vrtiće.
- Mi bismo samo da vratimo u fokus ono što je naš glavni zahtjev, a to je izjednačavanje tih subvencija, odnosno, pitanje diskriminacije djece koja se nalaze u predškolskim ustanovama - kaže Branko.
Predstavnici skupštinske većine tvrde da imaju rješenje, a za sutra je zakazan sastanak sa roditeljima čija djeca pohađaju privatne vrtiće nakon koga će javnosti biti poznato više detalja.