Zamjenik predsjedavajuće Savjeta ministara Staša Košarac istakao je da je i i prije osam i prije tri decenije cilj bio istrebljenje srpskog naroda sa ovih prostora, ali da u tome nisu uspjeli ni 1942. ni 1992. godine.
"Neće ni danas kada sramnim rezolucijama i falsifikovanjem istorije pokušavaju nametnuti etikete koje nam ne pripadaju. Potomci naših krvnika danas bi da nam sude, da nam ukinu Srpsku i da nas potčine“, naveo je Košarac.
Košarac je napomenuo da su prošle 82 godine od pokolja u Starom Brodu, koji je postao simbol srpskog stradanja tokom Drugog svjetskog rata u istočnoj Bosni.
On je podsjetio da je u ime "bratstva i jedinstva" bivša država ovaj zločin prećutkivala i gurnula u mrak.
"Umjesto da se poznati zločinci privedu pravdi i osude, nastao je muk o srpskom stradanju. Muk o ubijanju srpskih civila, žena, djece, staraca“, istakao je Košarac.
Prema njegovim riječima, Drina je zelena grobnica za više od 6.000 nevinih Srba koji su stradali u njenim vodama bježeći od ustaša i tadašnjih muslimana u Starom Brodu 1942. godine.
Košarac je naveo i da su se navršile 32 godine od stradanja srpskog stanovništva u Bradini kod Konjica, podsjetivši da su pripadnici muslimanskih i hrvatskih snaga napali na današnji dan 1992. ovo selo i ubili 48 nenaoružanih srpskih civila, a preostale su odveli u logore ili protjerali.
"Stari Brod i Bradina, kao i brojna srpska stratišta u Drugom svjetskom ratu i proteklom Odbrambeno-otadžbinskom ratu, služe nam kao opomena da je Republika Srpska jedini okvir naše slobode i garant našeg opstanka i ostanka na ovim prostorima“, naglasio je Košarac.
On je dodao da su Srbi državotvoran i slobodarski narod.
"Čuvamo Srpsku kao zjenicu oka“, naveo je Košarac na Instagramu.