"Daun sindrom centar" iz Banjaluke pokrenuo je virtuelnu učionicu za lica sa Daunovim sindromom u okviru koje svakog dana imaju časove, psihoterapije, taj či vježbe i druge sadržaje predviđene rehabilitacionim programom PAIN.
"Imamo i uključenja, psihologa, defektologa, epidemiologa i pulmologa", istakao je upravnik "Daun sindrom centra" Zoran Jelić.
Polaznici virtuelne učionice su lica sa Daun sindromom iz Banjaluke, Prijedora, Laktaša i drugih gradova Republike Srpske, kao i lica iz Srbije, Norveške, Kanade i drugih država, saopšteno je iz "Daun sindrom centra".
"Virtuelna škola je naišla na pozitivan odjek u javnosti. Zovu nas iz raznih zemalja kako bi se uključili, ali trenutno zbog ograničenog kapaciteta i slabije internet konekcije nismo u prilici da prihvatimo sve kandidate za našu virtuelnu školu. Tražićemo pomoć da bi nam bila poboljšana internet veza i oprema, kao i softverska podrška", naveo je Jelić.
On kaže da su lica sa Daunovim sindromom presrećna jer pod motom "Ostani kod kuće" mogu da se obrazuju, rehabilituju, budu vidljiva i sa drugima podjele mišljenja, a na kraju i radost tokom virtuelne žurke kada svaki učesnik otpjeva svoju omiljenu pjesmu.
"Mi u "Daun sindrom centru" držimo se krilatice "Čuvaj sebe da bi čuvao mene, ostani kod kuće". Pozivamo zainteresovane da učestvuju u radu virtuelne učionice i time poboljšaju kvalitet življena svih lica sa Daunovim sindromom", istakao je Talić.
"Daun sindrom centar" iz Banjaluke će pokrenuti i prvu virtuelnu školu glume koju vodi glumica i režiser Aleksandra Spasojević.