Aplikacija "Kapljica“ olakšava pronalazak dobrovoljnih davalaca krvi. Ideja je to koju je u vidu aplikacije realizovao Harun Šabanović iz Brčkog. Jedan je od mladih ljudi koji je započeo svoj start ap biznis.
"Obzirom da se i u 2024. susrećemo sa tim problemom, da se dobrovoljni davaoci traže preko interneta, Instagrama, Vibera što je porazno za društvo u jeku tehnoloških inovacija. Mobilna aplikacija ima za cilj pronalaska i edukacije dobrovoljnih davalaca krvi i u saradnji sam Odjeljenjem za zdravstvo i ostale usluge i Crvenim krstom", kaže Harun Šabanović, tvorac aplikacije "Kraljica".
U preduzetničke vode davno je krenula i Angelina Novaković. Mladima preporučuje da okušaju svoju sreću jer je i sama primjer da se radom i trudom može uspjeti.
"Porodična firma osnovana je još 2004. godine, tako da ima iskustva duži niz godina, a od prije 10 godina osnovan je salon vjenčanica. Dugogodišnji trud doveo je do toga da je salon proglašen četvrtim u Еvropi", kaže Angelina Novaković, vlasnica salona vjenčanica.
Da Razvojna agencija daje na značaju mladim preduzetnicima dokaz su i prethodne tri godine i realizovani projekti koji su omogućili mladima do 35 godina da započnu svoje biznise i samozapošljavanje.
"Samo u prethodnoj godini smo imali rekordan iznos po ovom pozivu gdje smo mladim ljudima dodijelili 200 000 KM. Razvojna agencija će se i dalje truditi da afirmiše mlade ljude i da ih zadrži u svom gradu", kaže Marko Vlačić, direktor Razvojne agencije grada Bijeljina.
"To je projekat koji nije postojao u nekim ranijim mandatima, uveden je kroz amandmane Skupštine grada na budžet i realizovan gdje je više desetina mladih putem Razvojne agencije zasnovalo svoj radni odnos i osnovalo neki svoj biznis", kaže Aleksandar Đurđević, predsjednik Skupštine grada Bijeljina.
I ove godine Razvojna agencija grada planira za kroz projekte omogući mladim ljudima da razviju svoje ideje i da sami započnu realizaciju svojih preduzetničkih djelatnosti.