Za protjerane i ubijene Srbe sa prostora Gostovića kod Zavidovića služena je liturgija, a nakon toga i parastos u Crkvi Svete Petke Paraskeve u Modriči. Isti dan su u Gostoviću djeca slavila "dan oslobođenja" sa zastavama pod kojima su Srbi protjerivani i ubijani.
Obilježavanje godišnjice "oslobođenja Gostovića" održano je uz zastave R BiH i veliku zastavu Armije BiH uz koje su pjevala djeca.
Kao što ističu i u komentarima gdje hvale ovakvo obilježavanje, ova omladina su budućnost BiH. Nije ni prvi, a vjerovatno ni posljednji put da mlađe generacije učestvuju u kojekakvim maršovima sa ratnim zastavama, maskirnim uniformama uz povike Alahu Еkbar.
Isticanje ratnih zastava uz uznemirujuće povike sve je učestalije u BiH. Sankcija za ovakva okupljanja i isticanja pomenutih zastava nema u FBiH, dok se u Srpskoj sankcionišu odgovorni.
Tako vjerovatno ni u ovom slučaju, neće se dokazati ko je djeci podijelio ratne zastave i ko je okačio zastavu Armije BiH. Od svega će ostati samo još jedna provokacija iz FBiH.
Na Gostoviću je živjelo 1.100 domaćinstava i 3.263 stanovnika.
U napadu 4. decembra 1992. godine u Gostoviću i srpskim mjestima u Žepču nije ostao nijedan Srbin. Upravo u Gostoviću je bio i zloglasni logor mudžahedina za čije zločine niko nije odgovarao.