Inicijativa za opoziv gradonačelnika Bijeljine Ljubiše Petrovića je u proceduri. Za nekih 10 dana naći će se na dnevnom redu gradske skupštine.
"Ako se usvoji inicijativa, onda se usvajaju propratne odluke koje će definisati referendumsko pitanja, datum kada će se održati referendum i ko će sprovoditi taj referendum, i sva ona propratna pitanja. Od stupanja na snagu tih propratnih odluka, minimalan rok je nekih 30 dana za održavanja referenduma, dakle to je druga polovina marta", kaže predsjednik Skupštine Grada Aleksandar Đurđević.
Da stvari ne štimaju u Gradskoj upravi pokazuje i ostavka šefa Kabineta Ljubiše Petrovića.
Mladen Arsenović, napustio je ovu funkciju, priča se, zbog neslaganja sa Petrovićem.
Da je Bijeljina posljednje dvije godine u zastoju smatraju i odbornici DEMOS-a.
"Idemo u tu priču opoziva. Ja se iskreno nadam, evo i kao odbornik koji je uključen u funkcionisanje grada da Bijeljina može bolje da funkcioniše, da radi, da se razvija i da moramo tražiti mogućnost za takav dalji razvoj grada", rekao je Slaviša Vujanović, odbornik DEMOS-a.
Na ignorisanje gradonačelnika upućuju i Savjeti mjesnih zajednica.
Toliko problema, a ni jednog odgovora na njihove zahtjeve.
"Šta grad nije učinio, nije učinio ništa. Smatram da na čelu grada treba biti menadžer, čovjek koji će doprinositi razvoju grada, a ne samo svojoj ličnoj promociji", kaže Vladimir Radulović iz Savjeta Mjesne zajednice Bogdanovići.
Za sve to vrijeme kažu najjažurniji je preko društvenih mreža odakle i dobijaju informacije.
Na naše pozive ni danas nije bio odgovora od strane gradonačelnika, iako se u brojnim saopštenjima oglašava da mu kultura ne dozvoljava da se ne javi.
12. januara u Skupštini grada upućena je inicijativa za opoziv Ljubiše Petrovića.
Od tada teče rok za izjašnjenje Komisije i gradonačelnika koji je završen danas. Ukoliko Skupština izglasa opoziv, raspisuje se referendum.
Kada se završi referendum i izglasa opoziv, CIK raspisuje izbore i tada prestaje mandat gradonačelnika.