Po nalogu Ministarstva zdravlja u Opštu bolnici u Kruševcu upućeni su ljekari specijalisti iz većih centara kako bi provjerili sve aspekte rada Opšte bolnice, naročito na odeljenjima ginekologije i akušerstva.
Kako je objavio RTS, tome su prethodili inspekcijski nadzor i unutrašnja provjera kvaliteta stručnog rada zdravstvenih radnika-ljekara koji su učestvovali u liječenju trudnice Tamare Milić koja je iz kruševačke Opšte bolnice upućena u KC Niš gdje je preminula 1. avgusta.
Dodatni povod predstavlja i najnoviji slučaj trudnice iz okoline Kruševca koja je izgubila blizance. Vijest je podijeljena putem društvenih mreža u grupi "Pravda za Tamaru Milić".
Kako je RTS-u rečeno u zvaničnom saopštenju Opšte bolnice, "pacijentkinja je primljena u 32. nedjelji gestacije, sa blizanačkom trudnoćom".
"Na ultrazvučnom pregledu utvrđeno je da su oba ploda bez srčane radnje - navodi za “Novosti” dr Vesna Stević-Gajić, v. d. direktora bolnice: "Na adekvatan način je sproveden prevremeni porođaj i pacijentkinja se osjeća dobro. U vezi sa ovim slučajem u toku je unutrašnja provera kvaliteta stručnog rada".
Nisu poznati detalji koji su prethodili ovakvom ishodu. Informacija o događaju pojavila se na fejsbuk-grupi “Pravda za Tamaru Milić”, formiranoj početkom avgusta, nakon smrti trudnice iz Kruševca u KC Niš gdje je, prema navodima tamošnjih ljekara, pacijentkinja transportovana iz kruševačke bolnice 23. jula, ”u stanju već razvijene sepse”.
Kako su pisali mediji, poslije 10 dana borbe niških ljekara-specijalista, trudnica je, na žalost, preminula, a porodica Milić je uz podršku članova fejsbuk-grupe nedavno organizovala protest u centru grada i tom prilikom, zatražila hitno procesuiranje odgovornih za smrt Tamare Milić 1. avgusta, kao i njene bebe.
Porodica smatra da je krivica na ljekarima u Kruševcu. U međuvremenu, krivična prijava Tamarinog supruga Lazara Milića protiv Opšte bolnice dostavljena je Osnovnom javnom tužilaštvu i tiče se krivičnog djela nesavjesno pružanje ljekarske pomoći.
U ispitivanje slučaja Tamare Milić uključila se inspekcija Ministarstva zdravlja, a ranije je obavljena i unutrašnja kontrola provjere stručnog rada u bolnici.
Prema riječima v. d. direktorke bolnice, dr Vesne Stević-Gajić, “Ministarstvo zdravlja je uputilo ljekare specijaliste iz većih centara kako bi provjerili sve aspekte rada Opšte bolnice, naročito na odeljenjima ginekologije i akušerstva”.