ABA liga

Katastrofa Zvezda u Splitu i senzacija za pamćenje

• Izvor: Kurir
  • 06.10.2024. 19:46

Košarkaši Crvene zvezde napravili su drugi kiks od starta ABA lige, a to je prilično zabrinjavajuće s obzirom na to da su odigrali tek tri utakmice.

U Splitu je domaćin pobjedio rezultatom 85:78 (18:16, 19:23, 23:22, 25:17) i tako priredio veliku senzaciju.

Poslije dobrog otvaranja utakmice crveno-bijelih i uvodnih 5:0, Split je odgovorio sa serijom 11:2, pa je Zvezda morala da juri blagi zaostatak. Tokom cijelog meča smo gledali rezultatsku klackalicu, na trenutke smo imali greške u serijama na obe strane, a u posljednju četvrtinu su ekipe ušle sa neriješenim ishodom.

Kakav gest Juventusa: Ne zaboravljaju Bremera

Split je bolje otvorio posljednju dionicu, Zvezda je tri i po minuta bila bez poena. Uspjela je da ostane u igri, da dođe i do prednosti, ali je Split odigrao znatno bolje u završnim minutima i na kraju stigao do velikog iznenađenja i pobjede protiv Crvene zvezde.

Šenon Šorter je predvodio Split sa 17 poena, David Škara je dodao 16, Antonio Jordano 14, a Borna Kapusta 12 poena.

Za Crvenu zvezdu je Nedović postigao 16, a Ognjen Dobić 14 poena.