Banjaluka

KKI VRBAS pobijedio Sanu: Simultanka Brkića

• Izvor: ATV
  • 19.10.2024. 15:35

Košarkaši klub invalida Vrbas pobjedom je počeo novu sezonu u Ligi BiH. Banjalučani su na premijeri dobili neugodnu Sanu iz Sanskog Mosta sa 73:57 (21:19, 18:13, 12:17, 22:8). Jedan od junaka ovog meča bio je Bojan Brkić koji je dao 35 poena, dok je Vlado Švraka ubacio 28 poena.

Velika borba se vodila u prvom periodu u kojem su domaći poveli poenima Švrake 2:0. Nakon toga gosti uzvraćaju i sredinom ove četvrtine vodili su 10:6. Onda je uslijedio preokret za koji su zaslužni Brkić i Švraka za 17:13. Ovaj drugi je u posljednjoj sekundi prvog perioda iz teške pozicije pogodio za prednost 21:19.

U drugoj četvrtini potpuno su se razigrali igrači Vrbasa koji su nemilosrdno punili koš protivnika. Tako su u nekoliko navrata imali devet poena viška 33:24, 35:26, 37:28, 39:30. Prvih 20 minuta Banjalučani su riješili u svoju korist, 39:32.

Nešto lošije su domaći odigrali narednih 10 minuta. U tim trenucima stao je šut, to je protivnik iskoristio i pred posljednju četvrtinu bilo je 51:49. Na početku četvrtog perioda Sana je izjednačila na 51:51. Potom je uslijedio urgan igrača Vrbasa koji su na kraju trijumfovali sa uvjerljivih 73:57.