Еvroliga

Partizan razbio Makabi

• Izvor: ATV
  • 17.10.2024. 22:15

U utakmici četvrtog kola Еvrolige, Partizan je večeras kao formalni gost odmjerio snage sa ekipom Makabija iz Tel Aviva.

Poslije sjajne igre u drugom poluvremenu, pogotovo u odbrani, crno-bijeli su slavili rezultatom 91:79, što im je druga uzastopna pobjeda u Еvroligi, poslije dva vezana poraza u prva dva kola.

Braun sa 18 (4/4 za dva), Bonga sa 14, Nilikina sa 12, Lundberg sa 11 i Karlik Džons sa 11 poena i 6 asistencija su predvodili Partizan do trijumfa, a u Makabiju, Rendolf je bio najefikasniji sa 19 poena i 7 skokova, od toga je 17 postigao u prvom poluvremenu. Rivero je upisao 15, uz sedam skokova, Hoar 14 poena, ali je ''mozak'' izraelskog tima bio Tamir Blat sa 10 poena, devet skokova i devet asistencija.

Partizanov post od 14 godina

Košarkaši Partizana punih 14 godina nisu pobijedili Makabi kao gosti.

Posljednji put se to desilo krajem marta 2010. godine, kada je Dušan Kecman "izrešetao" Makabi u prvoj utakmici četvrtfinalne serije sa 29 poena. "Ponos Srbije" je tada savladao "Ponos Izraela" sa 85:77 i najvećem preokretu u istoriji plej-ofa Еvrolige.

''Uhvatili smo ih na prepad'' - Ruski vojnici ispričali kako su zauzeli Maksimilianovku

Partizan je slavio u seriji sa 3:1 i plasirao se na Fajnal-for koji je te godine odigran u Parizu.

Od te utakmice crno-bijeli su sedam puta gostovali izraelskom timu.

Prošle sezone Partizan je bio jedini tim u Еvroligi koji je gostovao u Tel Avivu.

(Foto: Еvroliga)