Izvor:
ATV

Saša Lovrić, dugogodišnji član Glavnog odbora SDS, danas je pristupio Demokratskom savezu (DEMOS).
Člansku kartu Lovriću je uručio predsjednik Gradskog odbora DEMOS-a Banjaluka, Boran Bosančić.
Bosančić je najavio da će Saša Lovrić na sljedećoj sjednici biti koptiran i postaće punopravni član Gradskog odbora DEMOS Banjaluka, nakon čega će biti izabran za člana Predsjedništva Gradskog odbora.
„Moj cilj rada u opoziciji je bio, ne da rušim vlast, već da nešto promijenim na bolje“, izjavio je Lovrić i dodao da je napustio SDS zato što njegove ideje, u toj stranci, nisu bile prihvaćene na adekvatan način.

Lovrić je rekao da je prije izvjesnog vremena napustio SDS, a da je DEMOS-u pristupio zbog ljudi koje je prepoznao kao konstruktivne, odgovorne i ljude koji vode umjerenu i realnu politiku.
On je istakao da će, zajedno sa svojim prijateljima i onima sa kojima je doskora bio aktivan u opozicionoj stranci, svoj politički rad i djelovanje ubuduće ostvarivati u okviru DEMOS-a.
Lovrić je dodao da cijeni da će DEMOS, poslije narednih lokalnih izbora, po broju odbornika biti druga ili treća stranka u Gradskoj skupštini Banjaluke.
„DEMOS je u septembru ove godine u Gradski odbor primio 60 novih članova, a u decembru ćemo organizovati prijem za novih 30 članova“, rekao je Bosančić i najavio da postoji sve veća zainteresovanost, posebno mladih, da postanu punopravni članovi DEMOS-a.

Bosančić je istakao da je Gradska organizacija DEMOS-a Banja Luka respektabilna politička organizacija koja nudi konkretna i sprovodiva rješenja i dodao da, poslije narednih lokalnih izbora, u Banjaluci neće biti moguće formirati vlast na lokalnom nivou bez DEMOS-a.
„DEMOS je otvorena stranka za sve one koji žele da se društveno angažuju u ovoj političkoj opciji“, istakao je Bosančić i najavio da će uskoro biti organizovan prijem za nove članove Gradske organizacije DEMOS-a.
Izlaskom Lovrića iz SDS-a nastavlja se osipanje ove stranke. Prošle sedmice je Milan Radović za ATV potvrdio da je napustio SDS. I nije on jedini. Dugogodišnji odbornik SDS-a u Skupštini grada Banjaluka Aleksandar Petković prešao je u DNS.
Oslabljen je i SDS u Modriči. Suzana Gegić napustila je stranku i Klub SDS-a i sada djeluje kao nezavisni odbornik u Skupštini opštine Modriča.
Najnovije
10
19
10
19
10
10
10
09
10
08
Trenutno na programu