Ostvaren izvoz od 3,2 milijarde KM

Izvor:

SRNA

22.08.2022 12:28

U Republici Srpskoj je u prvih pola godine ostvaren izvoz u vrijednosti 3,2 milijarde KM, što je za 32,7 odsto više nego u istom periodu lani, a uvoz u vrijednosti od 4,19 milijardi KM što je za 32,6 odsto više nego u prošlogodišnjem periodu, saopštio je Republički zavod za statistiku.

Pokrivenost uvoza izvozom iznosi 80,1 odsto.

U julu je ostvaren izvoz u vrijednosti od 456 miliona KM, što je 15,6 odsto više nego u istom mjesecu lani, a uvoz u vrijednosti od 587 miliona KM, što je za 17,5 odsto više nego u julu prethodne godine.

U periodu januar - jul 2022. godine najviše se izvozilo u Srbiju u vrijednosti od 566 miliona KM i u Hrvatsku 448 miliona KM.

Najviše se uvozilo iz Srbije i to u vrijednosti od 703 miliona KM i iz Italije u vrijednosti od 670 miliona KM.

Najveće učešće u izvozu ostvaruje električna energija sa 340 miliona KM, dok najveće učešće u uvozu ostvaruju naftna ulja i ulja dobijena od bitumenoznih minerala sa ukupnom vrijednošću od 334 miliona KM.

Podijeli:

Tag :
  • Najnovije

Trenutno na programu

10:30

Vježbajete sa Lidijom SE04 EP150

lajfstajl

10:50

Autošop magazin EP1272 (R)

emisija o automobilima

11:20

Planinski doktor S05 EP14 (12+,R)

serijski program

12:05

Vremenska prognoza

vremenska prognoza

12:10

Planinski doktor S06 EP01 (12+,R)

serijski program

13:00

Skuld (R)

dokumantarni program

13:30

Čarolija Srpske (R)

lajfstajl