Директор Универзитетског клиничког центра Републике Српске Владо Ђајић, обишао је, са представницима Министарства здравља и регионалним директором компаније Вамед, радове на изградњи нове котловнице и реконструкцији техничко економског блока.
"Наш циљ поред добрих операционих сала и лијечења пацијената и нових лијекова јесте и смјештај и комфор наших пацијената. Имамо обећање директора да ћемо хлађење ријешити негдје почетком августа, а гријање до краја године. Надам се да ће бити испоштовани рокови. Истовремено једна велика молба нашим пацијентима за стрпљење док то не завршимо", рекао је Ђајић и додао:
"Дајемо све од себе да то убрзамо, извођач коректно ради, послови су веома комплексни и захтјевни, али имамо обећање да ће појачати рад и са другим подизвођачима, да ће поштовати рок".
Регионални директор компаније "Вамед", која изводи радове, Мартин Тремл, рекао је да се улажу велики напори како би се сви рокови испоштовали, а да се при томе не смије угрозити рад болнице.
"Наши људи, наши радници, су мобилисани и улажу велике напоре да би се пројекат завршио на вријеме. Нарочито се ради на томе да се обезбиједи хлађење током ове вреле сезоне. Такође, улажу се напори да се испоштују рокови и да се пројекат заврши за добробит читаве популације Бањалуке и Републике Српске. Повећали смо број радника и интензивно сарађујемо с УКЦ-ом и министарством и на дневној бази радимо с њима како бисмо постигли све рокове и на вријеме имплементирали пројекат", рекао је Тремл и наставио:
"Оно што бих хтио да нагласим је техничка комплексност пројекта јер требамо имати у виду да се пројекат ради док болница мора бити у пуној функционалности. Ту има много осјетљивих подручја рада. на примјер, мора да се води рачуна о електричној енергији, о разним другим аспектима функционисања сваког одјељења у УКЦ-у. Али, уз овај одличан тим и у сарадњи са Министарством и УКЦ-ом врло смо оптимистични да ћемо испоштовати све рокове".
Како је објаснио, највећи изазов је то што не могу прекидати никакве потребе болнице, као што је довод електричне енергије, воде и медицинских гасова.
"Као и свака зграда, и ова има своје специфичности, али и своја изненађења техничке природе која није било могуће предвидјети прије радова
Укупна вриједност ових пројеката је 15 милиона евра, а требало би да обезбиједе боље гријање, али и хлађење. Такође, у склопу овог пројекта биће санирана и кухиња УКЦ-а, чиме ће ова установа добити савремени таблет систем за дистрибуцију хране.