Шеф Клуба посланика ПДП-а у Народној скупштини Републике Српске Игор Црнадак дао је себи за право да јавно иступа са плановима промјене власти на нивоу БиХ, "уређује" Републику Српску и "савјетује" њено руководство, а нико га није питао ни за кадровска рјешења у странци чији је потпредсједник, изјавила је Срни потпредсједник Народне скупштине Ања Љубојевић.
"Очигледно је да Црнадак покушава да недостатак подршке грађана надомјести подршком њемачких министара. С обзиром на то да се не пита ни за шта, једино могуће објашњење састанка са Аном Лирман, њемачким министром за Европу и климу, је рјешавање 'техникалија' у преузимању власти без подршке грађана Републике Српске", истакла је Љубојевићева.
Она је нагласила да Црнадак посљедњих мјесеци предњачи у покушајима државничке реторике, а ужива подршку као свадба у мало већем селу у Републици Српској.
"У Народну скупштину Републике Српске ушао је преко компензационог мандата којим се награђује партијски кадар чак и када немају подршку народа. Црнадак је нема. У својој изборној јединици освојио је 3.803 гласа што га је сврстало испод Мирне Савић Бањац, Бојана Кресојевића, Небојше Дринића, Драшка Станивуковића и бившег члана ПДП-а Милка Грмуше. Међутим, то не утиче на амбиције Црнатка да се врати у неку министарску фотељу. Заједно са колегом из опозиције Небојшом Вукановићем претвара више у мање и убјеђује јавност како они, заједно са странкама опозиције, треба да буду власт иако имају мање гласова", истакла је Љубојевићева.
Док убјеђује јавност у Републици Српској која му је отворено показала на изборима шта мисли о њему и политику коју заступа, рекла је Љубојевићева, Црнадак заједно са комплетном опозицијом није успио одговорити на конкретно питање: Како формирати власт без подршке у Дому народа?
"И ту је Црнадак изнио занимљив план за њему омиљене федералне медије. Идеја је да се врши притисак да делегати СНСД-а у Дому народа признају њихову нелегитимно изабрану власт", рекла је Љубојевићева.
Она је констатовала да на крају остаје недоречено на шта се клади Њемачка када се узда у човјека који је добио повјерење свега 3.800 гласача.
"Да ли им то говори више него довољно о каквом калибру политичара је ријеч. Неће га ни властити народ, па је захваљујући компензацији и даље на политичкој сцени, а већ на сљедећим изборима не вјерујем да ће га се било ко и сјећати", закључила је Љубојевићева.