Нико у Бањалуци нема ништа против ћирилице, али да ли је та поставка морала бити баш у такозваном Купусишту, и ако баш јесте, зар нису те пјешачке стазе, умјесто од бетона, могле бити од ситног камена, који је еколошки много прихватљивији, истиче делегат у Клубу Срба Дома народа Парламентарне скупштине БиХ Радован Ковачевић.
Ковачевић наглашава да се такве стазе налазе широм европских паркова.
И зар нису и статуе слова, пита Ковачевић, умјесто од бетона, могле бити од дрвета, које је опет еколошки много прихватљивије, безбједније за дјецу и које не би нарушило коријење дрвећа у Купусишту.
"И да ли је једини одговор зашто то није тако, тај да је ово што сам ја предложио - много јефтиније!", указује Ковачевић.
Он је у објави друштвеним мрежама навео да је дефиниција парка да је то дио града или насеља у којем се налази одржавано зеленило.
"Тако је и било наше Купусиште све до прије неки дан. Имало је, осим дрвећа и траве, стазу и неколико клупа на којима сте могли одморити у хладу. Онда је актуелни градоначелник одлучио да баш овде направи нешто што је назвао `ћирилички парк`", каже Ковачевић.