Ни око паузе нема слагања међу посланицима. Док у владајућој већини сматрају да све иде по плану, опозиција је љута што се оволико чекало. СНСД-ов Боривој Обрадовић сматра да због нешто дуже паузе грађани неће испаштати.
"Мислим да је била нешто дужа, неких 10-15 дана, ништа не испашта, мислим да иде све својим током, видите да је све уредно", каже Боривој Обрадовић, посланик СНСД-а у НСРС.
Неки би и даље да тјерају на пос'о. Вукановићевој листи за правду и ред овакав темпо не одговара.
"Невјероватно ми је да нисмо радили три мјесеца, а да сада имамо у сали можда 20 посланика, од којих се 18 неће ни јавити за ријеч", каже Ђорђе Вучинић, посланик Листе за правду и ред у НСРС.
Добили смо коментар и од ПДП-а. Ипак, под условом да не питамо о стању у опозицији. Кажу да је недопустиво да скупштина овако дуго не засједа.
"Ту нема никакве одговорности опозиције, искључива је одговорност на владајућој коалицији, и мислим да се не треба никад више десити да оволике паузе имамо", каже Игор Црнадак, шеф Клуба посланика ПДП-а у НСРС.
Све институције Српске раде и више него добро, с обзиром на то под каквим условима дјелују, каже први човјек парламента. И Влада и скупштина, па и државна предузећа, сви постижу добро резултате, упркос притисцима каквих није било још од 2000. године, каже Ненад Стевандић.
"Постоје параметри. Параметри су и број усвојених закона, које сам и јуче помињао, а који је највећи број у Босни и Херцеговини", каже Ненад Стевандић, предсједник НСРС.
За нешто више од годину дана мандата, овај, 11 сазив Народне скупштине досад је одржао 8 редовних и 10 посебних сједница. Ако је за поређење, прошли сазив је за четири године одржао 22 редовне и 37 посебних сједница.