Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић похвалио је током данашње посјете Болници "Свети врачеви" у Бијељини рад ове здравствене установе и најавио њен даљи развој увођењем нове процедуре у области кардиологије.
"И даље се у Болници у Бијељини наставља са унапређењем кардиолошких услуга. У плану је и развој нове процедуре у овој области у вези са електрофизиологијом срца - пулс филд, прве услуге такве врсте која ће се радити у Републици Српској и БиХ", рекао је новинарима Шеранић након састанка са руководством бијељинске Болнице.
Он је навео да је бијељинска Болница у пуном капацитету искористила могућност да се развија и да су у овој установи изабрали кардиологију, те да се у том сегменту максимално развија.
Шеранић је рекао да је током састанака разговарано и о хирургији, будући да ће у оквиру специјализација које су у току или ће бити завршене ове или наредне године стасати 10 хирурга из различитих области. "Виђећемо како помоћи тим младим људима да њихово знање и вјештине дође до пуног изражаја", додао је Шеранић.
Он је похвалио рад Дома здравља и Болницу у Бијељини и одличну сарадњу ова два нивоа здравствене заштите.
"Чуо сам како се овдје ради и сарађује. Систем здравства је једна организам у којем сваки дио мора да испуни своју улогу", навео је он.
Шеранић је потврдио да је разговарано о сестринству и њиховом раду, те најавио да ће 25. септембра у Бањалуци бити одржана промоција регистра медицинских сестара да се прати квалитет и гдје је потребно усавршавање.
Министар одговарајући на питања новинара рекао да је његова подршка било ком директору болнице у Републици Српској је неупитна.
Вршилац дужности директора бијељинске Болнице Микајло Лазић рекао је да је током састанка са Шеранићем предочио достигнућа и рад Болнице, будуће планове за унапређење рада установе и проширење дјелатности како би пружили још бољу услугу пацијентима.
Лазић је рекао да је рад у Болници редован, листе чекања су смањене реорганизацијом, чак и драстично на неким одјељењима и амбулантама.
"Морам да похвалим кардиологију која је смањила чекања, па први преглед можете да обавите за седам дана, немамо листе чекања, наравно не бирајући доктора.
Хируршке гране нису никад ни имале листе чекања, друге гране су у толерантним границама", навео је Лазић.
Он је указао да је једини проблем, али је и ту постигнуто смањење, тамо гдје нема довољно љекара специјалсита, као што је случај са дерматовенерологијом, гдје један човјек обавља и по 50 прегледа дневно.
"Генерално су листе чекања драстично смањене и поносан на нека одјељења као што је кардиологија која је реорганизацијом смањила чекања", истакао је он.
Он је захвалио начелницима одјељења Болнице.