Nema antiustavnog ponašanja u formiranju Agencije za lijekove i medicinska sredstva Republike Srpske, jasna je predsjednica Srpske.
To je, naglašava Željka Cvijanović bila iznuđena aktivnost institucija Republike Srpske.
Praviti priču o kiseoniku u vrijeme kada su ljudski životi ugroženi, proizvesti paniku među stanovništvom ali i dovesti do očaja zdravstvne radnike je, kaže, nedopustivo.
"Bukvalno iznuđena aktivnost naših institucija Republike Srpske u vrijeme evo i premijer je to objasnio kad se neko preko agencije BiH obračunavao sa pacijentima, obračunavao sa zdravstvenim radnicima a i sam je zdravstveni radnik da bi pokazao kako neka politika ili neka druga politika ne valja", kaže Cvijanovićeva.
I dalje ćemo realizovati sve naše odluke, svidjelo se to nekome ili ne, poruka je predsjednika Vlade Radovana Viškovića.
Agencija za lijekove BiH je zdravstvenom sektoru u jeku pandemije zabranila upotrebu kiseonika, podsjeća Radovan Višković.
Interesantno je kaže i ministar zdravlja Alen Šeranić da Šefik Džaferović nije potegao nikakvo pitanje ustavnosti zakona iz 2001. godine kojim je bila predviđena agencija za lijekove Republike Srpske.
"Tražili smo produženje rokova da nam daju vrijeme ta tri mjeseca kako bi usaglasili sve te nepravilnosti nisu nam dozvolili poslije toga sve su uradili ono što smo mi tražili a onda kažu pa to je premijeru ljudska greška. Ne to nije ljudska greška to je bilo čisto političko razručavanje", kaže Višković.
"Član tri ustava jasno definiše nadležnosti Bosne i Hercegovine i to ako pogledate tu ne stoji aspekt zdravstvene zaštite on je jasno ustavom i Bosne i Hercegovine i Republike Srpske dat u nadležnost Republike Srpske", dodaje.
Ono što je Agencija uradila u jeku pandemije bio je zločin prema građanima zaključak je zvaničnika Srpske. Dodali su i da su pacijenti UKC-A u tim trenucima preživaljavali isključivo zahvaljujući tom kiseoniku.