ЕУРО

Холандија преокретом до посљедњег мјеста у полуфиналу

• 06.07.2024. 22:54

Фудбалери Холандије посљедњи су полуфиналиста Европског првенства које се игра у Њемачкој.

Они су у четвртфиналу након преокрета савладали Турску са 2:1.

Гледали смо сјајан меч у којем је Турска прва стигла до гола. Играо се 35. минут када су Турци изводили четврти корнер. Лопта је отишла скроз до Гулера на десној страни, који се намјестио и центрирао, а Акајдин је закуцао главом у мрежу.

Турска је и у наставку била изузетно опасна у више наврата, а своје прилике имала је и Холандија. Међутим, резултат је остао непромијењен у првом полувремену.

Пенали опет одлучили полуфиналисту - Швајцарска путује кући

Наставили су Турци да пријете и у наставку, а Холандија је покушавала да дође до изједначења, што је и успјела у 71.,, минуту. Де Фрај је покупио лопту послије центаршута Депаја и погодио за 1:1.

Свега пет минута касније услиједио је потпуни преокрет. Дамфрис је убацио лопту у казнени простор, а при паду је Гакпо погодио за 2:1.

Турци нису клонули те су нам до краја приредили одличан меч, сасвим сигурно један од најбољих до сада на овом првенству. Редале су се шансе, али су Холанђани задржали присебност и одбранили се. У појединим ситуацијама су имали и среће па су успјели да изборе полуфинале гдје ће се састати са Енглеском која је у још једном лошем мечу након пенала срушила Швајцарску.

• 13:00 Аутошоп магазин (Р)

За љубитеље аутомобилизма, ауто тржишта и најновијих информација о вашем љубимцу.

• 13:30 Тајне музеја

'' Тајне музеја

• 13:55 Вијести

• 14:00 Ћирилица

'Кроз узбудљив, динамичан и непредвидив разговор са различитом палетом гостију - од стручњака и реномираних теоретичара, политичара и функционера, умјетника до естрадних личности открива информације које не објављују ни најскандалознији таблоиди.

• 16:00 Револуције 1917 (Р)