Иду у осмину финала

Словенија се одбранила против Енглеза за историјски резултат

• Извор: РТС
  • 25.06.2024. 23:10

Фудбалери Енглеске и Словеније одиграли су 0:0 у посљедњем колу Европског првенства. Резултат који води Словенију у осмину финала, а Енглеску поставља на прву позицију.

Бод већи од читаве територије Словеније који обезбјеђује екипи Матијажа Кека сигурну позицију међу најбољим трећепласираним екипама.

Енглези су надирали током читавог меча, али је дисциплинована и пожртвована одбрана Словенаца успјела да одоли налетима фаворита у Келну.

Најозбиљнију прилику и шут ка голу Пикфорда је Словенија имала у петом минуту преко Шешка. Његов шут главом није био довољно јак и незгодан по голмана Пикфорда.

У 20. минуту је мрежу Облака затресао Букајо Сака. Међутим, гол је поништен због офсајда несуђеног асистента Фодена.

Шутевима ван казненог простора Кејна и Фодена из слободног ударца, Енглеска је покушавала до пробије блок Словеније. Безуспјешно. У 40. минуту је Кејн чак уклизао пред десном стативом на центаршут Фодена и мало је фалило да скрене лопту у гол.

Иста слика и у другом полувремену, безуспјешни велики посјед Енглеза. Највише тензије је било у 57. минуту, послије лоше пар блокираних шутева у "петерцу" Словеније, као и у другом минуту судијске надокнаде, кад је Кол Палмер имао изгледну позицију са 15 метара.

Енглези су имали 74 посто посједа лопте и 12 шутева на гол Облака.

По судијском звиждуку је услиједило огромно славље Словеније, док је Гарет Саутгејт опет разочарао и не треба да се сумња да ће острвски медији бити још жешћи у критикама његовог рада и игре.

Енглеска је прва у групи Ц са пет бодова, Данска је испред Словеније због "фер-плеја", односно броја жутих и црвених картона. Та два састава су у свим осталим сегментима били на егалу.