Примили девет голова

Бизаран потез тренера Динама послије дебакла у Лиги шампиона

• Извор: Мондо.рс
  • 18.09.2024. 12:46

Бајерн је на "отварању" новог формата Лиге шампиона разбио Динамо из Загреба 9:2, а да ствар буде гора по хрватског првака - чак се може рећи и да су добро прошли... Бајерн је био немилосрдан према Динаму, нападао је у таласима, поништена су му још два гола, док је и у посљедњим тренуцима утакмице био мотивисан да повећа резултат на семафору.

О томе је послије меча причао и стријелац четири гола Хари Кејн, објаснивши да је наредба тренера Венсана Компанија била да не стају, а чини се да се то никако није допало тренеру "модрих" Сергеју Јакировићу.

То се могло видјети по завршетку утакмице када су тренери пришли један другоме, а потом су се задржали у разговору. Дјелује као да Јакировић није био задовољан што Компани није наредио својим фудбалерима да "повуку ручну", тако да је гледао ка семафору и још гестикулирао рукама. Чини се да Компанија није претјерано дотицало шта Јакировић има да каже, било му је битно да су његови играчи испунили зацртано. Погледајте тај сусрет на крају меча:

"Прво бих се извинио свима којима Динамо нешто значи. Било је тешко да им парирамо. Они су свијет за себе, али драго ми је због реакције играча након првих 45 минута. Онда смо почели да јурцамо, гријешимо. Сваки напад су нас кажњавали. Ово је превисок ниво за нас и поука да морамо више да радимо. Не окренеш се и ево већ шансе. Било је јако тешко парирати, они су свет за себе, ми смо покушали. Није мала ствар дати два гола Бајерну, почели смо да трчимо, али они су били бржи. Нисмо успјели ништа да одбранимо, Нисмо могли боље да парирамо, али момци су дали све од себе. На полувремену сам рекао играчима да покушамо да играмо, да им се супротставимо. Рекао сам да се поставимо као да је 0:0. Код 3:2 смо имали и шансу Пјаце. Нажалост, показало се да је до краја сваки напад Бајерна била шанса за гол", рекао је Јакировић послије меча на конференцији за медије.

"Јако је тешко тако играти. Ово нам мора бити поука, треба да стичемо искуство. Али, исто тако, морамо да играмо брже. Бајерн је немилосрдан. Да су могли да нам дају 20 голова, дали би. У овом тренутку то је превелика разлика у односу на нас. Батурина је у другом полувремену показао више, Стојковић је показао квалитет након што се вратио након повреде. Сви ће добити прилику, сви ће играти, већ у суботу у Копривници...", закључио је тренер Динама.