Лига шампиона

Монако декласирао Звезду

• 22.10.2024. 21:02

Црвена звезда лако је поражена у трећем колу Лиге шампиона од Монака на стадиону „Луј Други“ резултатом 5:1 (2:1). Могло је и убедљивије, јер су Кнежеви имали више од игре, погодили су стативу, поништен им је гол...

Далеко је Црвена звезда од Монака по квалитету и онога што (ни)је показала у Монте Карлу.

Храбро је Звезда ушла у меч, али је поново показала да је јефтине грешке скупо коштају на највећој фудбалској позорници.

То се најбоље видјело у 20. минуту када је Силас „заспао“ на десном боку, Спајић је узалуд направио офсајд замку за Минамина. Јапанац је као на тренингу избио сам пред голмана Илића и матирао га у ближи угао.

Недопустива реакција Силаса, фудбалера који је стигао из Штутгарта и ком такве грешке на оваквом нивоу фудбалске игре не би смјеле да се дешавају.

Није Звезда пала послије тог гола, штавише напала је и то јој се исплатило у 27. минуту када је Тило Керер оборио у казненом простору Шерифа Ендиајеа. Сенегалац је хладнокрвно реализовао једанаестерац – 1:1.

Можда је неко помислио и вјеровао да Звезда може и нешто више, али је нови јефтин гол у мрежи Марка Илића показао да је Звезда „зелена“ за Лигу шампиона.

Играо се четврти минут судијске надокнаде када је капитен Урош Спајић слабо реаговао, само је одбио једну, не тако опасну лопту, до Ембола, а нападач какав је Швајцарац такве поклоне не пропушта.

У наставку сусрета постојао је само један тим на терену – Монако.

На „вјетрометини“ је био Марко Илић, који је међу стативама наследио Глазера који је тотално ван форме.

Звезда је дјеловала разбијено, дезоријентисано, није изгледала као достојан ривал Монаку.

До новог гола у мрежи чекало се до 54. минута, када је Синго испалио „пројектил“ са 30 метара, а лопта завршила у горњем углу Звездиног гола.

Само два минута касније и четврти гол Монака. Стријелац Емболо, након што су се сударили Сеол и голман Илић, да би ВАР провјера показала да је нападач Монака играо руком.

Ни тај поништени гол није превише значио Звезди. Јер, у 70. минуту је резервиста Милан Родић, који је ушао 10 минута прије тога умјесто Крунића, лоше је реаговао.

Пао је на леђа умјесто да отклони опасност, а Емболо је несебично асистирао Минамину, који је као „испред зграде“ лопту послао иза леђа Илића – 4:1.

Није Звезда ни кренула с центра, а већ је могла да прими и пети. Рус Головин је уздрмао стативу!

До краја сусрета низале су се шансе испред Звездиног гола, и пука је случајност што још која лопта није завршила у голу.

Звезда је играла од 80. минута са десеторицом у пољу, јер је Милојевић извршио свих пет измјена, а повриједио се Олјаника, без права замјене. Понижење Звезде у Кнежевини комплетирао је Аклијуш, голом у 96. минуту за коначних 5:1.