Меч против Новог Пазара

Седам голова, преокрет и три бода за Партизан

• 21.10.2024. 18:24

Фудбалери Партизана побиједили су послије преокрета Нови Пазар у гостима резултатом 4:3, иако су послије 20 минута имали два гола заостатка.

Ибрахим Зубаиру и Стефан Ковач су погодили у распону од 180 секунди у периоду од 38. до 41. минута, и на полувријеме се отишло неријешеним резултатом. Гол за побједу у 92. минуту постигао Ковач.

У дану када се у СЦ Телеоптик одржава Сједница радне групе која ће привремено управљати клубом из Хумске, а на чијем челу ће се наћи Расим Љајић, Партизан на терену не дјелује добро.

Два пута у шест минута капитулирала је одбрана црно-бијелих. У мечу на стадиону крај Јошанице који се игра без присуства навијача, Ђурановић је донио предност на асистенцију Месаровића, након што је неометано шутирао са седам метара у мрежу Јовановића.

Није се дуго чекало на нови гол, и поново је Партизан био приморан да вади лопту из мреже. Овога пута касније је Јурчевић, дозволио је Бојату да шутира искоса с десне стране, а Јовановић је дозволио себи да му лопта прође "кроз руке" и то је 2:0 за Нови Пазар.

Послије два гола заостатка Партизан се тргнуо из летаргије у коју је запао и почео је да напада, а као продукт тога стигао је гол Зубаируа у 38. минуту.

Само 180 секунди касније Партизан је успио да поравна у Новом Пазару резултат на 2:2.

Стријелац је био Стефан Ковач, који је ефектним ударцем са 17 метара успио да матира Поповића.

У другом полувремену мреже су мировале до 75. минута када је Ибрахим Зубаиру постигао други гол, овога пута на асистенцију Бибраса Натха.

Ђурановић је поравнао девет минута касније, такође његов други гол и друга асистенција Месаровића, који му је и приликом првог гола Новог Пазара асистирао.

Мирисало је на подјелу бодова крај Јошанице, али се за три бода у гостима постарао Стефан Ковач у другом минуту судијске надокнаде.

Партизан је послије 12 кола Суперлиге на четвртој позицији са 20 бодова из десет одиграних мечева, Нови Пазар је на 11. позицији са 14 освојених бодова.