Највећи проблеми бањалучких мјесних заједница су раскопан асфалт и старе оронуле надстрешнице на аутобуским стајалиштима.
Како каже Милана Мишић, предсједник Савјета МЗ Лауш један, улице су у катастрофалном стању, а највећи примјери пропалог асфалта су у Косовској, Душана и Владе Копање, Српских рудара, Карађорђевој и Франца Шуберта.
"Мислим да је лакше да кажем колико има улица без рупа. Осим тога, аутобуска стајалишта су само са металном конструкцијом, што ће у наредном периоду бити проблем када почну интензивније падавине", казала је Мишићева и додала да је регулационим планом предвиђено дјечје игралиште, што сматрају неопходним, с обзиром на то да постоји само једно игралиште, које је финансирао УНДП и налази се у МЗ Лауш два, те нема пјешчаник, ограду, ни расвјету, на шта су се родитељи често жалили.
"Осим игралишта, неопходно је да се већ постојеће просторије ставе у функцију вртића, с обзиром на то да је јако велики број дјеце на листи чекања и да то није велика инвестиција уколико се набавке спроводе по реалним цијенама", објаснила је она, те додала да се грађани често жале на отпад и прање улица, које се ријетко може и видјети.
Исте проблеме имају и друге МЗ широм Бањалуке, те је овакве проблеме навео и Игор Видовић, предсједник Савјета МЗ Лазарево.
Како он додаје, слали су листу приоритета Градској управи, а многи приоритети су се више пута нашли на листи јер нису ријешени.
"Постоји много проблема у Лазареву, а модернизација постојећих саобраћајница, паркинга и тротоара је неопходна, нарочито у улицама Илије Гарашанина, Милана Цвијетића, Милана Мирића и Змај Огњеног Вука, која је главна саобраћајница кроз насеље, веома је оптерећена и уништена многим прекопавањима и санацијама", рекао је он, те додао да су у лошем стању и Подгоричка и Мајора Драге Бајаловића.
"Потребно је завршити изградњу тротоара на Булевару Милутина Миланковића и у Улици Књаза Милоша, као и освјетљење свих пјешачких прелаза ЛЕД расвјетом, а поред тога, неопходна је и санација шахтова, улегнућа, ударних рупа у многобројним улицама", казао је он.
Како додаје, аутобуске надстрешнице на цијелом простору МЗ Лазарево је потребно обложити зидним панелима, а негдје и кровним, јер су пропали од вјетра и времена.
"Такође је потребно изградити оборинску и фекалну канализацију у више улица", појаснио је он и додао да је, поред ових проблема, потребно изградити игралишта.
"Од приоритета који су урађени у овој години, а које смо писали у 2022. за 2023. годину су: обнова спортског игралишта, скидање старог и пресвлачење новим асфалтом, те насипање и утабавање улице Светозара Цветојевића, као и крпање неколико рупа. Оно што нисмо писали, а Градска управа је ставила у приоритете и урадила, јесу стари Траписки мост, који још није завршен, паркинг код зграде у Улици Пољског партизанског батаљона, те асфалт у истој улици и асфалт код приватног лица у малом огранку Улице војводе Пријезде, а за паркирање приватних возила и складиштење дрва", закључио је он.