Pet stotina maraka-toliko će ovih dana leći na račune svih zdravstvenih radnika u Banjaluci. Dok se borio da prvim borcima protiv pandemije novac ne isplati. Gradonačelnik Banjaluke ipak je morao da prelomi. U tome kasni mjesecima, jer je gradska skupština, na prijedlog većine, pomoć zdravstvenim radnicima izglasala još u aprilu. Drašku Stanivukoviću se nije žurilo.
"Duboko svjesni da to prevazilazi našu nadlženost, mi ćemo to uraditi. Mi smo spremni, želimo. Isto tako da takva vrsta izdvajanja za potrebe onih institucija čiji grad nije osnivač. Dobili smo efekat da će ti ljudi imati našu podršku i veliku zahvalnost", rekao je Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke.
Gradonačelnik Banjaluke sve vrijeme se igrao sa zakonom, poručuju u SNSD-u. Povjerenje skupštinske većine odavno je izgubio. Kažu da je na sve načine pokušavao da izjegne ono što je zakonski morao da uradi.
"Gradonačelnik je tu pokazao svoje pravo lice jer je čekao svih 60 dana. Jedan ili dva dana pred isteka tok roka podnio apelaciju Ustavnom sudu za ocjenu ustavnosti amandmana. To je mogao da uradi odmah prvog ili drugog dana. Odnosno u prvoj sedmici, i tu j epokazao u suštini njegovu pravu namjeru. On je kupovao vrijeme i pokušavao da tu inicijativu oskrnavi i da je ne realizuje", izjavio je Borivoje Obradović, odbornik SNSD-a u Skupštini grada Banjaluka.
Klub odbornika SNSD-a, uz podršku odbornike iz skupštinske većine, tražio je da se iz budžeta Grada izdvoji oko četiri miliona maraka za pomoć zdravstvenim radnicima u borbi protiv pandemije. Gradonačelnik Banjaluke novac nije želio da isplati. Nije popustio ni odmah nakon odluke Ustavnog suda Republike Srpske koji je odbacio apelaciju. Do danas je licitirao stavkom koja je jasno naznačena u budžetu.