Превозници, запослени у јавним предузећима која се финансирају из градског буџета, родитељи чији малишани иду у приватне вртиће, сви они мјесецима чекају субвенције. Данас су на ред дошле стипендије за студенте и средњошколце, а сљедеће на листи су исплате субвенција за приватне вртиће.
За сада и даље остаје 60 КМ, а план нам је да субвенције подигнемо на 100 КМ, и ко мисли да је то милостиња, жалосно је, каже градоначелник Бањалуке.
Колико дјеце не може уписати државне факултете, што држава не изједначи и не суфинансира приватне? Политика није списак жеља, чуо сам да неко каже ни говора тих 100 КМ, нећемо ни то, е, видите, ако ја донесем одлуку то ће бити тако - каже Станивуковић.
За боравак двије кћерке у приватном вртићу и најстарије у продуженом боравку, Бранко каже да издваја 920 КМ. Тих 60, колико сада добија по дјетету, није довољно да покрије ни четвртину трошкова. Истиче да родитељи чија дјеца иду у приватне вртиће неће одустати од свог захтјева да се изједначе субвенције за приватне и јавне вртиће.
- Ми бисмо само да вратимо у фокус оно што је наш главни захтјев, а то је изједначавање тих субвенција, односно, питање дискриминације дјеце која се налазе у предшколским установама - каже Бранко.
Представници скупштинске већине тврде да имају рјешење, а за сутра је заказан састанак са родитељима чија дјеца похађају приватне вртиће након кога ће јавности бити познато више детаља.