U trenutku kada korona uzima sve više maha u Banjaluci, njen gradonačelnik ne samo da nema plan kako da popravi situaciju, nego čak ne zna ni ukupan broj oboljelih Banjalučana od ove opake bolesti.
Na pitanje da li zna koliko je tačno Banjalučana zaraženo i da li Republički štab informisan o novim mjerama, Draško Stanivuković je nevješto pokušao da izbjegne odgovor na to pitanje.
"Mi smo donijeli zaključke, informaciju sa dosad svim donesenim mjerama. U subotu smo poslali putem maila, putem faksa, danas na potpis smo tamo direktno odnijeli i informisali o stanju broj zaraženih, kretanje broja zaraženih, broj građana koji je na liječenju, na respiratoru, broj zaraženih u posljdnjih pet dana od ponedjeljka do subote 597 skoro 600, što je manji broj u odnosu na oktobar i novembar, ali je teža klinička slika", rekao je Stanivuković.
Za tačan broj ovih koji se bore sa ovim virusom, kao i onih koji su preležali koronu, ostali smo ukraćeni za odgovor od gradonačelnika.
A da vođenje grada nije isto što i performans, najbolje pokazuje činjenica da gradonačelnik najvećeg grada Srpske ni danas nema tačan plan kako zaštititi Banjalučane od pandemije. Iako su na sjednici Gradskog štaba, kojoj je prisustvovao onlajn i to sa Kopaonika, donesene restriktivnije mjere, Stanivuković danas kaže da se sigurno neće ići u još veće zatvaranje Banjaluke. Ili možda ipak hoće. Ni sam gradonačelnik nije siguran.
Čekaće kaže, Republički štab i druge gradove u okruženju na koje "svaljuje krivicu" zbog teške epidemiološke situacije u Banjaluci.
"Evo zatvorite Banjaluku i ljudi odu u Čelinac i tamo nazdrave, a iz Čelninca odu u Gradišku i Prijedor. Evo u Prijedoru su dobri derneci", kaže gradonačelnik.
Možda je Stanivuković još pod utiskom zdravica i derneka sa Kopaonika, ali kako će Grad Banjaluka odgovoriti na novi nalet kovida ni samom gradonačelniku nije poznato.