У Бостону је против Мрнџића свједочио и логораш Слободан Мркајић, који је током рата прошао голготу у логорима Тарчин и Челебићи.
Ќако каже, било је тешко пронаћи логораше који ће свједочити, поготово што су некима од њих нуђена велика новчана средства да не свједоче против Мрнџића.
- Гдје су долазили на врата једном логорашу, за једног знам, гдје су долазили његови и нудили му кућу, нудили му ауто, нудили му све. Међутим, то није било вриједно његових рана и није хтио да пристане на то - прича Слободан Мркајић, предсједник Скупштине Савеза логораша и предсједник Сарајевско-романијске регије.
Присјећати се тортуре и свега што се доживјело у логорима, нимало није лако.
- Прошли су ту и кроз физичке напоре и вратили су се назад кроз психичке тортуре које су прошли и зато им одајемо признање, што би се рекло сапатничко – другарско - каже Ане Михајлов, предсједник Удружења ратних заробљеника и логораша општине Брод.
Лажним идентитетом и бјегом у Америку, бивши надзорник у логору Челебићи покушао је избјећи казну за почињене злочине над Србима. На крају, пресуда у САД-у гдје је тренутно у притвору.
- Након 30 и више година, треба неко да добије сатисфакцију, односно та жртва. Односно, да неко буде санкционисан, као што је тај Мрнџић у Бостону. Толико се прикривао и под лажним именима, напокон, надам се, стигла га је казна - сматра Јово Шупета, предсједник Скупштине Удружења логораша Сарајевско-романијске регије.
Имовина блокирана
- Ушао је на лажне папире, комплетна имовина је блокирана, то су нам рекли. Новац, банка, ауто, све се одузима и сада је све до судије - додаје Слободан Мркајић.
Минимална казна, само због лажног идентитета, требало би да буде 10 година, додаје Мркајић. За остало ће се, додаје, видјети.
Кемал Мрнџић је покушао да прикрије своју улогу у малтретирању Срба заробљених у озлоглашеном логору Челебићи 1992. Дао је и лажне изјаве како би добио статус избјеглице у САД, а након тога и држављанства.