"Ствар је јако једноставна. Онда када одлучите да пијете, онда немојте сједати у аутомобил."
Да је барем овако и он урадио тог 31. октобра 1999. Дејан је тек навршио 19 година, изашао са пријатељима у град и, нажалост, возио у алкохолисаном стању. Аутомобил је слетио с цесте, прешао преко тротоара и ударио у дрво.
Дејан је тешко повриједио кичму и од тада више није стао на ноге.
"Нисам имао везан сигурносни појас што је допринијело тежини повреде. Од тада сам једно вријеме провео у болницама и центрима за рехабилитацију, гдје сам покушавао да се опоравим онолико колико је то стање дозвољавало и сада ево 20 и нешто година након тог догађаја крећем се у колицима. Тај датум је дефинитивно промијенио мој живот и све моје планове које сам имао као сваки млад човјек", каже Дејан Трнинић, директор Удружења жртава саобраћајних незгода "Степ".
Повреда кичме, мукотрпни болови, рехабилитација постали су свакодневица. Вјеровао је у брз опоравак и да ће, након пар дана, стати на ноге. Међутим, није тако било.
"Проблем је што сви ми мислимо да се то неће нама десити, нарочито млади и неискусни возачи који су најрањивија категорија у саобраћају, јер чине око 30 одсто укупно настрадалих возача на годишњем нивоу у РС и у свијету. То је нешто што морамо мијењати, то је укоријењено у нашој свијест и често прецјењујемо наше могућности, било да се оне тичу саме те вожње, а нарочито тог неодговорног понашања које подразумијева конзумацију алкохола", каже Дејан.
Данас кроз едукације и подршку помаже другима. Посебно младима указује на опасности брзе вожње и вожње под дејством алкохола.