Opština Srebrenica danas je proslavila slavu Pokrov Presvete Bogorodice, koja je i slava hrama u ovom mjestu.
Slavski program počeo je svetom liturgija u Hramu Pokrova Presvete Bogorodice, a nastavljen je litijom ulicama Srebrenice i lomljenjem slavskih kolača.
Osim lomljenja crkvenog slavskog kolača sa kumom slave, slavski kolač su prelomili načelnik opštine Mladen Grujičić i srpski predstavnici u opštinskoj administraciji, čime su nastavili tradiciju obilježavanja opštinske slave.
Nakon liturgije, litija sa Časnim krstom, nedavno dobijenim iz Јerusalima, u kojoj je bilo oko hiljadu vjernika prošla je ulicama Srebrenice.
Po završetku vjerskog obreda priređen je kulturno-umjetnički program u kome su nastupile tri sekcije folklornog ansambla Srpskog kulturno-umjetničkog društva "Sveti despot Stefan Lazarević" iz ovog mjesta i guslar Dušan Pejić.
Grujičić je čestitao sveštenstvu i vjernicima današnji praznik i poželio da se Srbi u miru i radosti uvijek okupljaju oko crkve i sa vjerom u Boga proslavljaju svoje praznike.
Od 1995. do 1999. godine Pokrov Presvete Bogorodice zvanično je proslavljan i kao krsna slava opštine Srebrenica.
Nakon uspostavljanja dvoetničke lokalne vlasti u ovoj opštini, 1999. godine, Srbi zaposleni u opštinskoj administraciji nastavili su tradiciju i opštinsku slavu obilježavaju u ovdašnjem hramu.
Svetoj liturgiji i obilježavanju krsne slave srebreničke crkve prisustvovao je veliki broj vjernika, a nakon bogosluženja, lomljenja slavskog hljeba i litije priređen je svečani ručak za sve prisutne.
Crkva u Srebrenici u ratu je oskrnavljena, opljačkana i zapaljena i nakon rata djelimičmno je obnovljena i ponovo osveštana 2003. godine, kada je obilježena i stogodišnjica njenog postojanja.
Prošle i ove godine godine obavljena je vanjska i untrašnja obnova i uređenje crkve, koja je ponovo omalterisana i postavljena je nova fasada, što je ovoj bogomolji, ali i naselju dalo ljepši i svečaniji izgled.
Pokrov Presvete Bogorodice danas proslavlja i istoimeni manastir u selu Karno u srebreničkoj opštini.
Osim mještana, veliki broj Srba porijeklom iz ovog kraja, koji žive u raznim mjestima u Srbiji, ali i stanovnika Bajine Bašte i Skelana svake godine prisustvuje liturgiji i slavi ovog obnovljenog manastira.