Славица Вујић 29 година тражи тијело свога оца. Каже годинама послије та рана је све дубља, а сваки дан буди се са надом да су његове кости коначно пронађене.
"Сваки дан је тежак. Јако је тешко испричати, али не вриједи одустајати и морамо се борити јер мртва уста не говоре, али ту смо ми умјесто њих", рекла је Славица Вујић.
Проналазак очекују и остале породице погинулих и несталих лице. Тијела њих 1636 из Српске још увијек нису пронађена. То је наш дуг и рак-рана из протеклог рата.
"Нажалост за те породице још увијек рат у том неком пренесеном значењу није завршен, још увијек се буде и лијежу са мишљу да кости њихових најмилијих су ко зна гдје, да ли сакривени или разним планинама и горама",рекла је Исидора Граорац, предсједник Републичке организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила.
Служењем парастоса и полагањем вијенаца у Бањалуци је обиљежен 15. септембар- Дан погинулих и несталих у Одбрамбено-отаџбинском рату. Званичници истичу да је смрт 12 беба један од најпотреснијих догађаја током протеклог рата.
На овом гробљу сахрањено је 12 беба, 12 бањалучких звјездица које су 1992. године у тадашњем Клиничком центру преминуле због недостатка кисеоника. И то све због одлуке Савјета Безбједности и УН-а који је забранио међународне летове, чак и оне са боцама кисеоника.