Imovina kompanije Blek rok porasla je na 9,09 biliona dolara u prvom kvartalu pošto su se tržišta akcija i obveznica oporavila i deponenti su tražili pokriće nakon kolapsa nekoliko američkih banaka.
Neto prilivi u sva sredstva kompanije iznosili su 110 milijardi dolara, saopštio je BlackRock. Dugoročni investicioni proizvodi, koji uključuju zajedničke fondove i ETF-ove, dodali su 103 milijarde dolara, nadmašivši prosječnu procjenu analitičara od 84,1 milijarde dolara.
Federalne rezerve su počele agresivno da povećavaju kamatne stope početkom prošle godine u pokušaju da ukrote inflaciju, testirajući otpornost mnogih malih i srednjih zajmodavaca. Depoziti u komercijalnim bankama su opali — posebno u nedjeljama koje su uslijedile sredinom marta nakon kolapsa Silicijumske doline banke i Signature banke. BlackRock je, u međuvremenu, napravio preokret, pošto su klijenti uložili neto 8 milijardi dolara u njegove proizvode za upravljanje gotovinom u prvom kvartalu.
„Današnja kriza povjerenja u regionalni bankarski sektor dodatno će ubrzati rast tržišta kapitala, a BlackRock će biti centralni igrač“, rekao je u saopštenju glavni izvršni direktor Lari Fink (70).
Akcije BlackRock-a, koje su pale za 5,3% ove godine do četvrtka, ostale su nepromijenjene u ranom trgovanju.
Sredstva pod upravom BlackRock-a porasla su za 5,8% od kraja prošle godine, kada su iznosila 8,6 biliona dolara, djelimično podstaknuta dobitkom na tržištu akcija i obveznica. S&P 500 je porastao za 7% u prvom kvartalu.
Korigovani neto prihod pao je 18% u odnosu na prethodnu godinu na 1,2 milijarde dolara, ili 7,93 dolara po akciji, nadmašivši prosječnu procjenu Volstrita od 7,67 dolara. Prihod je opao za 10% na 4,24 milijarde dolara, što odgovara predviđanjima analitičara, piše Biznis Telegraf.