Апликација "Капљица“ олакшава проналазак добровољних давалаца крви. Идеја је то коју је у виду апликације реализовао Харун Шабановић из Брчког. Један је од младих људи који је започео свој старт ап бизнис.
"Обзиром да се и у 2024. сусрећемо са тим проблемом, да се добровољни даваоци траже преко интернета, Инстаграма, Вибера што је поразно за друштво у јеку технолошких иновација. Мобилна апликација има за циљ проналаска и едукације добровољних давалаца крви и у сарадњи сам Одјељењем за здравство и остале услуге и Црвеним крстом", каже Харун Шабановић, творац апликације "Краљица".
У предузетничке воде давно је кренула и Ангелина Новаковић. Младима препоручује да окушају своју срећу јер је и сама примјер да се радом и трудом може успјети.
"Породична фирма основана је још 2004. године, тако да има искуства дужи низ година, а од прије 10 година основан је салон вјенчаница. Дугогодишњи труд довео је до тога да је салон проглашен четвртим у Европи", каже Ангелина Новаковић, власница салона вјенчаница.
Да Развојна агенција даје на значају младим предузетницима доказ су и претходне три године и реализовани пројекти који су омогућили младима до 35 година да започну своје бизнисе и самозапошљавање.
"Само у претходној години смо имали рекордан износ по овом позиву гдје смо младим људима додијелили 200 000 КМ. Развојна агенција ће се и даље трудити да афирмише младе људе и да их задржи у свом граду", каже Марко Влачић, директор Развојне агенције града Бијељина.
"То је пројекат који није постојао у неким ранијим мандатима, уведен је кроз амандмане Скупштине града на буџет и реализован гдје је више десетина младих путем Развојне агенције засновало свој радни однос и основало неки свој бизнис", каже Александар Ђурђевић, предсједник Скупштине града Бијељина.
И ове године Развојна агенција града планира за кроз пројекте омогући младим људима да развију своје идеје и да сами започну реализацију својих предузетничких дјелатности.