Скуп у Бијељини доживио је дебакл. Без обзира на запаљиву реторику, инцидената срећом није било. Протест је окупио свега неколико стотина грађана, углавном активиста и запослених у градским администрацијама, али и симпатизера које је организовао Драшко Станивуковић.
"Поштујем све људе који су дошли, поштујем број окупљених, али заиста се показало да не постоји ту нека шира подршка, неких 300-400 људи, није било више, што на град од 110.000 људи није нека бројка. Поштујем заиста свачије право да изрази своју вољу путем окупљања, све док та окупљања не руше јавни поредак, не руше институције за које је неко главом платио", каже Александар Ђурђевић, предсједник Скупштине града.
Јасно скретање пажње са негативних ревизорских извјештаја, са одлуке Уставног суда, са десетина милиона КМ буџетског новца који је потрошен, мимо закона, ненамјенски позадина су протеста који ових дана организују градоначелници Бијељина и Бања Луке.
"Мислим да чињеница да је више људи било на градском стадиону него на градским тргом, мислим да је то једна порука од стране јавности, људи да су сити неке демагогије, дилетантске политике и мислим да полако јавност увиђа да је све ово помјерање фокуса са оних одлука Уставног суда гдје је пресуђено да је градоначелник Бијељине нелегално трошио та средства", каже Александар Остојић, одборник СНСД-а.
Незаконите исплате из Градског буџета потврђене и пресудом Уставног суда Републике Српске. Незаконитим реалокацијама Петровић је по личном нахођењу, од 1. маја до 3. октобра из буџета извукао 2,9 милиона КМ, због чега је добио и казну Централне изборне комисије БиХ. ЦИК је потврдио да је градоначелник Бијељине "народни новац" користио током избора, и то за куповину подршке и наклоности бирача. Све то показује да је наводно незадовољно расподјелом ПДВ-а само изговор за нерад градске управе.